Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

Silnik 2.0 16V Sport 131KM 96kW
Rok produkcji 2002
Mazda 323 VI F 2.0 16V Sport 131KM 96kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne
Karoseria : tylne nadkola rdzewieją,narazie delikatnie ale już trzeba interweniować
5 z małym minusem. bardzo dobre auto niezawodne z dynamicznym silnikiem wyglada trochę gorzej od poprzedniczki ale trzyma japońską jakość.a że ma małe minusy dla mnie nie przeszkadza wyróżnia się (pakiet sport)z tłumu vw i to jest ważne,następna też będzie mazda
silnik bardzo ładnie pracuje,może trochę glośno przy wyższych obrotach ale dla mnie to nie przeszkadza a nawet jest to plusik,powyżej 4tyś obrotów ciągnie ostro ale i do tej granicy jezdzi śię przyjemnie.
skrzynia jest ok nie chaczy chodzi z lekkim oporem jedynie biegi przy tej mocy mogły by być odrobinę dłuższe szczególnie 2 i 3 żeby udało sie przekroczyć 100 na 2 było by super;)
wcześniej miałem wersję BA z 98 i była lepsza może dlatego że niższa buda. ale jak jadę czasem samochodami brata czy siostry to polotu nie mają(bujają strasznie),mazda jest przyjemnie sztywna i dobrze trzyma mocne 4.
widoczność dobra spore lusterka.żeby lepiej widzieć żona jeżdzi z wyjetym środkowym zagłówkiem:)w tylnej kanapie
wszystko pod reka i bardzo mi pasuje.fotel można regulować w kilku plaszczyznach,jest dobrze skrojony, to moja kolejna mazda także obsluga ciagle prosta i praktyczna,sa schowki system szybkiego montarzu fotelika
Mimo już 11 lat klima działa bardzo ladnie a i ogrzewanie niczego sobie
Na brak miejsca nie mogę narzekać,kierowca i pasażerowie mają go według mnie sporo jak na tę klase samochodu. bez problemu miesci się fotelik dla dziecka.
Jest goośno powyżej 3tyś dla mnie nie przeszkadza bo lubię dzwięk silnika ale wyciszenie ogólnie szału nie robi nie ma też tragedii.
Ceny częsci do mazdy juz nie przerazają,sa tanie zamienniki,co ciekawe polecam serwis jeżeli chodzi o np rozrząd to za \"dobry\" w sklepie moto chcieli 560zł bez sprężynki napinacza, a w serwisie za komplet z logo mazda 590 ze sprężynką warto zadzwonić i się zapytać.paliwo srednia z benzyny to 9.5 głownie dzieki mojej żonie ktora eko jazde ma opanowaną do perfekcji.gaz 10l srednio.
Dla mnie bardzo dobra relacja jakości do ceny.sporo musiał bym przepłacić za przereklamowane audi czy inny samochód z pod znaku vw z tego roku.
Krótko jeżdżę tym modelem ale tak jak BA i BJ spisuje się swietnie poza wymianami tego co eksploatacyjne nigdy nic nie szwankuje,po zimie proponuje wszystkim zwrucić uwagę na tylne nadkola wrto je oczyścić i zabezpieczyć przed korozją która lubi sie tam pojawić, z uwagi na krótki okres użytkowania daje 4.
I w tej kategorii podeprę się BA żadnej poważnej usterki nie miałem przez 5 lat w poprzednim modelu i przez pól roku w BJ także nic się nie dzieje.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V Sport 131KM 96kW [l/100km]

10,3