Ocena kierowcy - Mazda 323 VI S

Rok produkcji 2000
Mazda 323 VI S 2.0 TD 90KM 66kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie
Układ elektryczny : gówniane zamki
Karoseria : rdza klapy bagażnika, progów, nadkoli. na razie nieśmiałe początki :)
Da się tym jeździć ale nie nastawiajcie się na cuda. Być może moja słabo wyposażona i hałaśliwa wersja tak nie zachwyca a inne konfiguracje są lepsze. Jak dla mnie, to jest to auto do jeżdżenia i tyle, przemieszczacz, przesuwacz ludzi i klamotów.
beton, traktor, klekot. Jest bardzo oszczędny ale niestety słabe wyciszenie i średnia kultura pracy powodują, że w środku jest bardzo głośno. Jest dość elastyczny, tylko trzeba przebić się przez turbo dziurę. Nie miałem problemów w zimie ani żadnych poważnych usterek przez rok i 40 tys. km. Pomimo tego, że został kupiony z popękaną głowicą, działa dobrze.
Według mnie na niskich biegach przyspieszenie jest za słabe. Moja skrzynia biegów chodzi dość topornie. Co jakiś czas zdarza się też zgrzytnięcie.
Nie mam większych zastrzeżeń. Nie jestem jakiś wybredny w tym temacie.
W normie. Boczne lusterka całkiem w porządku.
Nie mam zastrzeżeń. Dobrze, że jest podłokietnik ze schowkiem (na płyty). Schowek za wajchą biegów głęboki jak jaskinia. Dodatkowy mały schowek z lewej.
To diesel, więc nagrzewa się w zimie dość wolno. Głupi japońce nie wstawili filtra kabinowego (miejsce jest, tylko zaślepione. po prostu nie wstawili.. da się dorobić), nie pomyśleli też, że można chcieć w tym modelu zamknąć środkowe nawiewy (brak regulacji otwarcia, kierunek jest). klima trochę obciąża silnik ale jest ok.
Nikt na miejsce nie narzeka. Fotel kierowcy ma regulowany kąt nachylenia (i w pewnym sensie też wysokość). kierownica ma reg. wysokości.
Jak już pisałem o silniku, jest głośno. Brak wyciszenia w drzwiach i pewnie w wielu innych miejscach powoduje ze słychać silnik, szum kół, walenie deszczu w dach itp..
Nie do wyjebania. 5,5l/100km. Na baku 1000km. Przy minimum 60km codziennie nic lepszego nie mogło mnie spotkać. Spalanie kompensuje dużo wad tego samochodu.
Bardzo oszczędne auto zupełnie bez polotu.
O rety te zamki.. Padł siłownik w drzwiach z tyłu, siłownik w drzwiach kierowcy (rozumiecie, pilot do niczego, skoro kierowca musi używać kluczyka do swoich drzwi..), po wymianie siłowników popsuł się pilot... W dodatku otwierając bagażnik kluczykiem rozbraja się cały samochód.. bez komentarza. RDZA!! W zawieszeniu wymieniłem 1 drążek stab. i hamulce.
Auto kupiłem z uszkodzonym silnikiem. Do wymiany poszła głowica, uszczelki, chłodnica i wszystkie inne konieczne pierdoły. Po tym wszystkim silnik chodzi bez zarzutów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,4