Lista ocen Mazda 5 I 1.8 MZR 115KM 85kW 2005-2010 (21) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~paolomario
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
Sprawny, żwawy, daje radę nawet przy wyprzedzaniu i z kompetem pasażerów. Nie jest przesadnie łapczywy na paliwo. Może jednak brać spore ilości oleju - po dyskusjach na forach zauważyłem, że przypadek nieodosobniony. Chociaż na pierwszy rzut oka trudno zdiagnozować, to szczegółowe oględziny przez mechanika potwierdziły, że bagnet trzeba wyciągać często i banieczkę na dolewki ze sobą wozić. Zdiagnozowano zapieczone pierścienie. Na remont się...
~bary
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
Uwaga na silniki benzynowe. Jest wątek na forum mazdy o problemach tych silników z braniem oleju. Nie wiem czy te auta tak maja, ale ja miałem i spora ilość użytkowników z forum również. Zapiekają się pierścienie. A co do diesli, to wg opinii mechaników są to chyba najgorsze nowoczesne diesle jakie istnieją. No chyba, że ktoś wie o ich problemach i w odpowiedni sposób je serwisuje.
~Krzysztof
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
silnik pracuje cicho i rowno,ma jakies dziwne opuznienie wejscia na obroty przy ruszaniu ale to kwestia przyzwyczajenia.Niestety wielkim minusem jest zbyt duzy apetyt na olej.Pomiedzy przegladami co 20 tys.km musze wlac co najmniej 8 litrow oleju ! W serwisie powiedzieli ze to normalne poniewaz producent dopuszcza 0.7 l./1000 km. Nic nie mozna z tym zrobic.
~Tomek
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
Silnik 1.8 jest wystarczający do tego samochodu. Radzi sobie dobrze nawet z pełnym obciążeniem albo z przyczepą. W trakcie normalnej jazdy nie bierze oleju. Zdarzało mi się dolewać 100-200ml po dłuższej jeździe z przyczepką albo na długich, szybkich trasach. Silnik 2.0 byłby lepszy, ale ten też daje radę.
~krolik_82
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
Silnik jak na tę masę pojazdu wystarczający do normalnej jazdy, nie jest może demonem prędkości i elastyczności, ale w górnych zakresach obrotów autko ładnie przyśpiesza. Przy maksymalnym obciążeniu i klimatyzacji traci na wigorze.
~grzegorz katowice
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
bardzo dobre, silnika nie słychać, jest wystarczająco mocny by rodzina pojechała załadowana na wakacje. Mazdy lubią wysokie obroty i tu także powyżej 3000 wyprzedzasz bezpiecznie i szybko.
~pawel
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
Wiele hałasu mało efektu Powyżej 100km/h bardzo hałaśliwy i to zarówno od silnika jak i z zewnątrz. Każdy manewr wyprzedzania trzeba dobrze przemyśleć czy dam radę.
~Zbyszek
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
Zero problemów - czasami tylko występuje problem przy starcie - nie odpala od pierszego strzału , ale jest podobno na to roawiazanie
~Byniek
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
Silnik niezawodny na łańcuszku, wadą i jego cechą jest niestety spalanie oleju i nie wynika to z jakiejś usterki, po prostu tak ma
~Dawid
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
115km jak dla mnie za słaby, trzeba go mocno wkręcać na obroty przy wyprzedzaniu, za to totalnie bezawaryjny.