Ocena kierowcy - Mazda 5 I

henryk_kosiorek, 5 lat temu
Silnik 2.0 MZR 146KM 107kW
Rok produkcji 2009
Mazda 5 I 2.0 MZR 146KM 107kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Samochód typowo rodzinny, dużo miejsca w środku. Nie mam problemu z zapinaniem dzieci w foteliki, a na tym najbardziej mi zależało. Dosyć bogate wyposażenie. Duży bagażnik po złożeniu tylnych siedzeń (6 i 7 miejsca). Minusem są koszty spalania. Na dzień wyboru samochodu średnie spalanie na różnych stronach internetowych było trochę mniejsze niż jest w rzeczywistości.
Przy tym przebiegu nie pojawiają się żadne usterki. W tej chwili jedyna ingerencja to standardowe wymiany płynów eksploatacyjnych i filtrów.
W mroźne dni biegi wchodzą ciężko. Później problem znika wraz z nagrzaniem się oleju w skrzyni biegów.
Podczas szybkiego ruszania na skręconych kołach samochód wpada w drgania. Podejrzewam, że pojawiły się luzy w zawieszeniu. Myślę, że to kwestia wymiany części i problem zniknie.
W tej chwili nie zaobserwowałem zmian.
Duża przednia szyba pozwala wiele zobaczyć.
Spalanie paliwa jest wg mnie trochę za duże jak na ten samochód. Ale z LPG koszty są poniżej 30 zł/100km. Fakt, że poruszam się głównie na krótkich odcinkach w obszarze miejskim.
Bez uwag.
Sporo miejsca. Można spokojnie usiąść wygodnie. Zamontowanie fotelików dla dzieci nie stanowi żadnego problemu.
Auto jest dosyć głośne podczas jazdy drogami szybkiego ruchu.
W tej chwili samochód max. spalił mi 11 dm3 LPG + 4zł /100 km PB95 + 1 zł/100 km Olej do lubryfikatora. Łącznie ok. 30zł/100km samego paliwa.
Uważam, że ten samochód jest wart oferowanych pieniędzy.
W tej chwili nie działa mi Bluetooth w radiu, Nie mam kierunków w przyczepce oraz wspomniane luzy w zawieszeniu. Na przeglądzie mówił mi diagnosta, że to kwestia jakiś tulejek i że w krótkiej przyszłości będzie trzeba to wymienić.
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 146KM 107kW [l/100km]