Ocena kierowcy - Mazda 5 I

mike, 11 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
Mazda 5 I 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : mozliwosc zagospodarowania wnetrza jest wyjatkowa
wybieralem poniedzy touranem, C4 grand piccasso, kia carens, scenic i wygrala mazda 5,swietna w jezdzie po miescie i w trasie jest bardzo pakownym autem a przy tym oszczedny i niezawodny, robilem nim trasy po 2200km na raz i zawsze wsiadam z przyjemnosca do niego, swietnym dodatkiem sa przesowane tylne dzrwi na parkingu gdy masz dzieci sa niezastapione polecam
silnik oceniam na celujaco jest mocny ma duzy moment obrotowy i jest cichy nie klekocze tak tdi,wyraznie czuc jak zalacza sie turbo nie tutbo dziury, ciagnie od najnizszych obrotow, jestem bardzo zadowolony
posiadam 6 biegowa skrzynie, biegi sa dobrze zestopniowane wchodza z lekkim przyjemnym oporem, na trasie do 130km/h jade na 5, powyzej tej predkosci wbijam 6
zawieszenie ma twarde mam wersje spoet nie wiem czy to ma jakies znaczenie,auto jest wysokie ale nie buja na zakretach ma ESP wiec pomaga na sliskiej nawierzchni, co jeszcze zauwazylem to ze nie haczy podwoziem jak nissan almera
dobrze oszkolna kabina siedzialem w zafirze to jest tragedia w mazdzie jest swietnie ma krotki przod przy parkowaniu nie ma problemu,
fotele wygodne, wszystko pod reka, kierowca ma konfortowe warunki, podlokietniki przodu jak i z tylu stoliczki na oparciach przednich siedzen, schowki pod siedzeniami, siedzenia pierwszego jak i drugiego rzedu mozna regulowac w kazdej pozycji, trzeci rzad siedzen jest bardzo przemyslany i siedzi sie na nim naprawde wygodnie
szybko grzeja lub chlodzi jest zworowo szybko czysci przednia szybe z pary
auto ma 4.5m dlugosci ale w srodku jest ogromne siedzenia mozna prosto i bez uzycia sily przesowac,pomimo 3 rzedu siedzen w bagarzniku znalazlo sie jeszcze miejsce na dojazdowke oraz polka na mniejsze rzeczy
silnik pracuje cichutko,powyzej 120km/h jest szum od duzych przesowanych drzwi ale namienil bym ich na inne sa naprawde niezastapione na parkingach
pali malo jak na 7 minivan jezdze 90% po miescie spalanie 7-9 (w zimie) srednio 6-7 trasa minimalnie 5 przy 100 km/h do 8.5 przy 160km/h pali zdecydowanie mniej niz poprzedi nissan note 1.6
samochod spotykany na polkich drogach ciagle malo w europie jest ich wiecej polecam
nie mam co napisac
nie mamm co napisac