Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

Mr . D, 11 lat temu
Silnik 2.0 MZR 141KM 104kW
Rok produkcji 2005
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR 141KM 104kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Jestem posiadaczem takiego modelu od ponad 3 lat. Samochód sprowadziłem z francji . Jego przebieg przy zakupie wynosił 90000 km. Zacznę od spalania . Często widzę na internecie opinie, że przy delikatnej jeździe można obniżyć spalanie do 6 litrów. Być może tak jest ale trzeba mieć na uwadze jedno. Mazdą nie da się jeździć delikatnie w polsce. W samochodzie poniżej 120 kilometrów na godzinę nie odczuwamy jeszcze prędkości i wydaje się , że jedziemy 70 - 80 km/h . Stąd realne spalanie u mnie plasuje się na poziomie 8- 9 litrów . Druga sprawa to wydatki, naprawy, serwis. Zaraz po przyjeździe z Francji w zawieszenie 40% były do wymiany ( tak 500zł) Po 3 latach na polskich drogach jak narazie nic się niedzieje. Należy jednak przy zakupie zdawać sobie sprawę, że nie jest to samochód dla każdego jesli interesuje nas małe spalanie nalezy wybrać inne auto bo 2.0 to minimum dla tego auta. Utrata wartości jest taka sama jak dla innych aut Mazda 6 nadaje się idealnie dla rodziny 2+2 najlepiej . Auto malowane cały bok mimo badanie powloki lakieru nic nie wykazało (sam mierzyłem lakier) sprzedawca co dziwne sam mi powiedział ( i stąd wiem że malowanie pod miernik to zero kłopotu dla lakiernika ) jeszcze jedno NIE !!! kupować!!! aut z NIEMIEC HOLANDI BELGI same zgnilce i liczniki cofnięte o min 150 tyś skąd to wiem 12 szt oglądałem głownie z niemiec i wiem jedno niemiec niczego za darmo polakowi dobrego nie sprzeda za małe pieniądze wole malowane a nie zgniłe i z przebiegiem 350 tyś.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 141KM 104kW [l/100km]

7,2