Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

Pejter, 5 lat temu
Silnik 2.0 MZR 141KM 104kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR 141KM 104kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Większość rzeczy pozytywnie zaskakuje ale najbardziej mnie zadziwił wielki bagażnik i komfort jazdy a niski nie jestem bo mam ponad 1.90m. W maździe 3 czułem się jak sardynka.
Karoseria : No cóż, raz na jakiś czas wizyta u blacharza jest nieunikniona.
Bardzo dobre auto, wygląd a szczególnie przód wielu osobom ciągle podnosi brwi mimo wieku. Silnik, skrzynia, zawieszenie dobre jak na swój wiek. Wielki bagażnik, komfort dla wszystkich z przodu i z tyłu. Ładna deska rozdzielcza. Trochę za duże spalanie ale to jednak 2 litry bez turbiny a nie karton mleka w punto. Karoseria japońska wiadomo jaka jest. Trzeba się z tym liczyć. Ciągle można znaleźć dobre i zadbane egzemplarze. Dbać, nie katować i będzie służyć długo.
Jak na 14-letni silnik bez turbiny działa super, 160-170 jedzie spokojnie i nic sie nie trzęsie w aucie.
Strasznie krótki 1 i 2 bieg. Przydałby sie też 6 bieg. Wsteczny czasem nie wchodzi.
Dobrze się trzyma ale promień skrętu troche za duży. Przy dużej prędkości nagłe zmiany kierunku jazdy przebiegają bardzo łagodnie.
Nie odkryje Ameryki. W zależności od egzemplarza zależy jak szybko rdza złapie i gdzie. Poza tym lakier jest cieniutki i drobne otarcia itd widać bardzo szybko i zostają na blasze.
Dobra widoczność ale widok do przodu jakby ograniczony chociaż mam prawie 2m więc lusterko mi ciut przeszkadza.
Nie ma co narzekać. Wszędzie duże przyciski, kilka na kierownicy. Schowki i inne przydatne bzdety. Nie trzeba odrywać wzroku od drogi żeby coś znaleźć tak jak w "nowoczesnych" autach gdzie jest wszystko na dotyk. Dodatkowo OGROMNY bagażnik jak na tak wyglądające auto. Nie wiem jak udało się to wszystko zmieścić w takim aucie ale szacun.
Para z szyby schodzi momentalnie. Wszystko działa bez zarzutu.
Komfortowo da się podróżować w 5 osób. Super sprawa. Wysoka osoba spokojnie siedzi, nie gniecie się, ma dużo miejsca na nogi dookoła i z tyłu dalej zostaje sporo miejsca dla pasażera.
Przy wyższej prędkości dla kierowcy jest trochę głośno. Niewyciszone drzwi i cienka blacha robią swoje.
Jeśli się jeździ przepisowo to można osiągnąć spalanie w okolicach 8. W mieście raczej biednie to wygląda. Poza tym nie ma co narzekać naprawdę.
Za tą cenę (używane ok 13k zł z akceptowalnym przebiegiem) to jakość jest naprawdę super. Dużo lepsza, ładniejsza, bardziej funkcjonalna niż szroty typu Bora, Laguna i inne wynalazki, które ludzie sprzedają w podobnych cenach a nic w nich nie ma.
Nie mam nic do powiedzenia. Brak przykrych doświadczeń z drobnymi usterkami póki co (przejechane 10k km). Dobry dostęp do podstawowych rzeczy jak świec czy lamp pod maską.
Odpukać ale narazie nic nie skwierczy, nic nie stuka, rozrząd na łańcuchu więc o ile się dba bez przesadnego dmuchania i chuchania to ten model będzie służył.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 141KM 104kW [l/100km]

8,6