Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

Silnik 2.0 MZR 141KM 104kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR 141KM 104kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Auto zakupione i użytkowane na terenie UK w 2010 roku. Rocznie pokonuje niewiele,około 10 tys.kilometrow.Ogole wrażenia pozytywne,trwały silnik z łańcuchem rozrządu.Przy zakupie nowego samochodu na pewno wezmę pod uwagę Mazdę najnowszej generacji.
To chyba najmocniejszy punkt auta,dość dynamiczy ale w wyskokich zakresach obrotów 4100-5000.Bezawaryjny nic tylko zmieniać olej.
Pięciostopniowa.Brakuje szóstego biegu przez co przy autostradowej prędkości powyżej 130km/h obroty sa na 4000.Po 13 latach wsteczny zaczął lekko haczyć.
Odpowiednio zestrojony do zawieszenia,mało zwrotny na parkingu.
Moja madziara ok, przez 8 lat była garażowana no i zimy w uk bardziej łagodne co za tym idzie mniej soli na drogach.Obserwujac inne egzemplarze widać rdzę na nadkolach. Jakie są japońskie blachy wszyscy wiemy.
Do przodu jak i do tyłu bardzo dobra,nie mam najmnieszych problemów w tym temacie.
Wszystko na miejscu,dostepne pod ręką.
W zimie bardzo szybko sie nagrzewa choć jak wpomnialem w uk temperatury dużo wyższe niz w PL w zimie. Klimatyzacja chłodzi jak powinna. Czynnik chłodzący wymieniam co 2 lata.
190 cm wzrostu nie mam problemu z ustawieniem fotela po siebie.Osoba wysoka za moim fotelem może mieć dość ciasno.
I tutaj dość słabo.Głośno i to juz od 120km/h powyżej 140 nieznośnie. Słabe wyciszenie plus brak szóstego biegu i wysokie obroty silnika.To chyba najsłabszy punkt mazdy i z tego co słychać w nowej generacji nie jest dużo lepiej.
Części tanie dużo zamienników.Przez pierwsze 5 lat robiłem przeglądy w serwisie mazdy za ł100. Zawsze warto zadzwonić,zapytać o cennik np rozkodowanie radia kosztowało mnie ł18 natomiast małe garaże chciały od ł30 doł50 za usługę.
W UK mazde kupisz tanio ale i tanio sprzedaż.Wartość dosć szybko spada. Jeśli planujesz jeżdzić kilka lat to jak najbardziej warto.
żarówki,gas uleciał z siłownika klapy bagażnika.
Na przestrzeni 8 lat padła pompa paliwa,termostad,czujnik poduszki na fotelu pasażera,tłoczki zaciskowe hamulców.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 141KM 104kW [l/100km]

9,4