Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

Przemysław, 10 lat temu
Silnik 2.0 MZR 147KM 108kW
Rok produkcji 2006
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie to rewelacja, świetnie się trzyma drogi a zarazem jest bardzo wgodny.
Rewelacyjny samochód, i każdemu go polecam bo naprawdę warto, jeździ się nim bardzo dynamicznie i wygodnie, polecam!
rewelacyjna jednostka napędowa, a i 147 km wystarcza.
wszystko ok, tylko sporadycznie dwójka coś nie tak jak powinno być, tak przynajmniej mi się wydaje.
Zawieszenie perfekcyjne, 200 km na godzinę a auto jak na szynach, rewelacja, to jest to.
wszystko tak jak należy. Jedyny mankament to słabe światła mijania, zapewne nie ma tego problemu na xenonie ale ja go nie mam, tylko żarówki h1 i soczewka.
wszystko tak jak należy.
wszystko tak jak należy., chociaż zaszła konieczność wymiany chłodnicy klimy bo była nieszczelność, ale 500 zł i nowa z wymianą i nabiciem .
Bardzo wygodny i pojemny samochód, mam 4 osobową rodzinę i na urlop, na dwa tyg. bez problemu wszystko weszło.
Nie mam pojęcia dlaczego inni narzekają, nawet przy dużych prędkościach cisza jak w domu.
Ogólnie je jest źle, jak jeździła moja zona to spalanie rewelacja, ale jak ja wsiadam to niestety, nóżka ciężka, i spalanie od razu do góry. ale naprawdę nie jest źle. Ja często cisnę do 7 tys. obr. to i musi spalić. w zimę po mieście wychodziło 12 l, ale w okresie letnim to już 10, a trasa to rewelacja, 7,8 l, przy średniej prędkości 150 km to uważam że superr.
Na taką klasę samochodu cena jest wyraźnie niska.
Miałem kłopot z z zaciskiem hamulca przód, wymieniałem przegub ale to z winy mechanika bo była do wymiany tylko guma ale źle ją wymienił i spadła, przez co poleciał przegub, wymieniałem chłodnicę klimy o której wspominałem, poza tym to kompletnie nic. Jedyną wadą tego samochodu do niestety korozja, która pojawiła się na tylnych nadkolach co prawda jeszcze nie wiele jej było ale była, co od razu wyeliminowałem, lakiernik dobrze to naprawił, po dokładnym wyczyszczeniu nałożył jakiś silikon, a potem polakierował, i do tej pory nic nie wyłazi, wykonał to dokładnie jak robią fabrycznie w toyotach avensis z tych samych kat co szóstka- możecie u kogoś podpatrzeć.
Na moim przykładzie brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 147KM 108kW [l/100km]

9,7