Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

Konrad, 10 lat temu
Silnik 2.0 MZR 147KM 108kW
Rok produkcji 2007
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały ale z drzemiącą mocą.
Madzie kupiłem jak już miała 3 latka i 40000 na zegarku. Potrzebowałem auta rodzinnego, wygodnego, nie psującego się. Była tańsza niż audi a4 czy honda accord, lub ford mondeo z tego samego roku i z takim samym przebiegiem. Jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu.
Bardzo ładnie śmiga. Po dłuższym okresie jazdy wiadomo ze brakuje parę kucyków, ale jest świetnie. Bardzo lubi wysokie obroty, zabawa się zaczyna tak po wyżej 3500 obr.
Jak dla mnie jest b.dobrze, biegi same wchodzą, manualna 6, super na dłuższe trasy.
Dał bym 5* ale jak dla mnie troszkę za twarde, czuć praktyczne wszystkie nierówności na drodze. Ale może tak ma być...
Przód super, a tył gwiazdka niżej.
Moja najdłuższa podróż (plus rodzina)to ponad 2600 kilosów i 30 godz. żadnego zmęczenia. Autko bardzo wygodne, wszystko pod ręką. Raz miałem audi a6 z 2007r. plus skóra. Miałem do przejechania cała Polskę, i powiem że nigdy więcej. Tak mnie plecy rypały że szkoda pisać.
Szybko się nagrzewa, i szybko chłodzi, b.dobrze
Wiadomo że limuzyna to nie jest, ale tez nie mini. Dla mnie i rodziny jest wystarczający. Dobrze się nawet sprawdza do przeprowadzek, duży bagażnik, to co potrzebowałem.
Tu tylko 4* gdyż przy większych prędkościach trochę szumi.
Jak wiadomo, każdy ma inna stopę. Na pewno zasysa więcej niż asterka co miałem, ale to nie smok.
Moją czarną strzałę mam 3 lata i parę miesięcy. Tylko raz mnie zaskoczyła. Pewnego zimowego poranka gdy jeszcze jest ciemno. Żarówka mijania mnie się przepaliła ;)
Nic, i tak ma zostać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 147KM 108kW [l/100km]