Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Bardzo zadowolony jestem z tego auta- cena 108 000 za wersje active plus- skora + nawigacja i wszystkie inne dodatki uwazam za wysoce konkurencyjna - jak na taka moc 143KM silnika. Ponadto wyrozniajaca sie sylwetka, dynamika, jakosc wykonania , radio BOSE + jak powyzej powoduje ze z auta sie nie chce wysiadac.
Zaczne moze od tego ze jazda tym samochodem to prawdziwa przyjemność. 360 Nm robi swoje auto na 3 i 4 biegu przyspiesza naprawde imponująco. Przy wyższych obrotach powyżej 3500 auto jest moze ciut za głośne ale dzwięk jest raczej miły dla ucha( mi się podoba).
Mialem wiele samochodow i jezdzilem tez wieloma innymi ale ta skrzynia to naprawde majstersztyk- krotkie lekkie skoki lewarka - dla mnie ideal.
Tutaj to wogole rewelacja nie zdarzylo mie sie zeby ten samochod zawiodl w jakims zakrecie - jezdzi jak po szynach. Zawieszenie jest oczywiscie bardziej sztywne niz np. vw pasat czy toyota avensis, byc moze przez to mniej komfortowe -na wybojach ale jazda po zakretach to prawdziwa przyjemność. O to mi chodzilo limuzyna z zawieszeniem sportowym
Posiadana przeze mnie wersja active plus nie pozwala sie martiwc o parkowanie czujniki sprzodu z tyłu, moze nawet za duzo tego pikania wkolo ale niewiadomo kiedy sie moze przydac. Widocznośc ok
Intuicyjna obsługa wszystkiego
Bardzo dobrze dzialajaca klimatronic- co prawda jednostrefowa ale bardzo skuteczna
Super. Wydaje sie ze auto nie jest duze ale przy wzroscie kierowcy powyzej 180 cm - osoba z tylu rownie wysoka ma naprawde duza miejsca. Bagaznik bardzo pakowny
Ciut za glośny przy wyższych obrotach, podobno z tylu bardziej - ale jak juz pisalem dzwiek jest mily - tzn rasowy sportowy
Nie wiem jak inne auta ale wyglada to tak - mozna jezdzic nie przekraczajac 80 km/h i miec spalanie srednie 5.4 - ale jest to dosc trudne i nie w warunkach wyłącznie miejskich, a tak naprawde to auto przy ciut cieższej nodze(predkości 120-140km) pali na trasie okolo 7 l/100 km w miescie okolo 8 (warunki krakowskie)
Widzialem vectre 1.9 150 KM za 120 000 bez skory i nawigacji - wiec to mowi za siebie - dla mnie to inna jakosc samochodu - poza tym ta mazda ma w dowodzie na I miejscu literke J co jest dosc istotne w eksploatacji. Wiez ze to tez cena promocyjna bo kosztowala ponad 120 000 ale przy cenie 108 konkurencja naprawde wypada blado(accord, passa,t avensis, nawet ten opel jest drozszy )
Narazie nic sie nie dzieje
jw.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 143KM 105kW [l/100km]