Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

kordi82, 16 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie, silnik, i piękny wygląd.
Ogólnie auto godne polecenia.
Silnik OK. Cichy moim zdaniem na zewnątrz jednak na wyzszych obrotach słychać go w środku. Głosniejszy po odpalenia po chwili się wycisza. Doskonały układ chłodzenia, auto bardzo szybko łapie temperaturę pracy, dzięki m.in. webasto i w/w układu chłodzenia. Silnik zaczyna ciągnąć oo1500-1600obr, dobrze ciągnie juz od ok. 2300, kończy w oklicach 4000, jednak można go kręcic do prawie 5000. Jest te bardzo elastyczny, autem swietnie się wyprzeda(jak na te klase i silnik)
skrzynia jest dobra jednak nie pozbawiona wad. Skoki są krótkie i precyzyjne, jednak wchodzą z charakterystycznym oporem, co nie kazdemu moze odpowiadać. Wadą jest ze jest też że jest głośna. Dużym plusem jest 6-bieg.
Połączenie komfortu z precyzja prowadzenia. Auto przelatuje nad dziurami i dobrze trzyma się drogi, niestety dość mocno przenosi do srodka drgania z nierównosci poprzecznych. Jednak ciężko znaleść lepsze w tej klasie autka:)
Z przodu dobrze, do tyłu gorzej. Lusterka bardzo dobre. Widoczność do tyłu bardzo słaba, jednak zupełnie mi to nie przeszkadza gdyż mam czujniki cofania
Wszystko jest na swoim miejscu i cieżko sie do czegoś przyczepić. Obsługa też bardzo prosta. Bardzo dobry system składania siedzeń Karakuri.
Bardzo dobre. Szybko osusza zaparowane szyby a z klimą to juz w mgnieniu oka.
Jak dla mnie to w aucie o 4,70 długości to troszkę mało miejsca. Jezdziłem wczesniej Pugeotem 307 i z przodu dużo wiecej miejsca było, z tyłu podobnie. Ale nie jest źle z tym ze mogłoby być wiecej.
Auto jest ciche do powiedzmy 130 km/h a powyżej 160 robi się naprawdę głosno. Silnik na wysokich obrotach tez w srodku mocno słychać. Słabo są wyciszone nadkola, słychać wszystkie kamyczki jak się odbijają.
Auto nie pali dużo, jednak średnio 0,5l ON wiecej od europejskiej konkurencji w tym segmencie. Napraw zadnych nie miałem, wiec nie mam pojecia o cenach czesci, ale napewno droższe niż np. u francuza. Jednak z tego co wiem to M6 jest bardzo niezawodnym modelem więc wątpie zeby sie coś psuło. Z przeglądami to narazie w ASO bo autko jest na gwarancji. Pierwszy 600 zł drugi coś ponad 800. Przeglądy co 20000km lub co rok.
Skóra Bose Xenon tempomat el.fotel webasto ,niestety zadna firma nie potrafi dać takiej jakości, z takim wyposażeniem za taką cenę....
Nic się nie dzieje. Jednak w aucie po zakupie drżała jedna szyba na dołkach po uchyleniu jej na ok 2-3 cm. Serwis nie mógł tego naprawić a wystarczyło zapuścić silikon do rowków prowadzących szybę. czasem też nie zamyka się klapka na podstawki do napojów, i coś mi trzeszczy na dołkach w tylnej czesci auta. Wadą auta też jest że jak jest zimno to trzeszczą plastiki w aucie zanim auto się nie rozgrzeje. Jak już się zrobi ciepło w srodku to objaw znika.
Brak usterek....

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 143KM 105kW [l/100km]