Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Rok produkcji 2002
Mazda 6 I Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo udane auto z doskonałymi właściwościami jezdnymi
Karoseria : Rdza nad lewym, tylnym nadkolu- u wszystkich
Mimo słabej wersji wyposażenia jestem bardzo zadowolony- następnym autem będzie nowsza 6 i najlepiej w wersji MPS :D Dobre osiągi, komfort podróżowania, przestrzeń wew ( duży bagażnik), bezawaryjność i duża dostępność części zamiennych ( dużo z Forda Mondeo) rekompensują takie braki jak brak ESP, Radia CD, korozja z na tylnych nadkolach i... tak naprawdę nie mam do czego się doczepić. Polecam
Silnik lubi wysokie obroty- ja również:) Bardzo fajnie pracujący silnik, cichy, jak dla mnie jest wystarczający mimo że mam 2 małych dzieci i wozimy ze sobą bliźniaczy wózek to i tak uważam że jest całkiem w porządku. Duży plus za łańcuch rozrządu w wersji benzynowej
Biegi wchodzą precyzyjnie, nie spotkałem się z wypadaniem biegów lub z pomyłką podczas wrzucania biegów
Auto sunie jak przyklejone do podłoża. Uwielbiam pokonywanie zakrętów z dużą prędkością bo mam zaufanie że Mazda pojedzie tam gdzie chce. W mojej wersji wyposażenie nie mam ESP ale po 3 latach jeżdżenia wcale nie odczuwam jego braku
Na początku się obawiałem małej tylnej szyby- ale niepotrzebnie. Jedyne zastrzeżenia mam do widoczności w bocznych lusterkach jak jakieś auto podjedzie za blisko- ciężko go dostrzec
Nic nie strzela, nie stuka a auto ma już lat
Jako że to kombi to trochę minie zanim się całe nagrzeje lub w lato ochłodzi
Full wypas- mam 185 cm wzrostu i ważę około 95 kg, mały nie jestem, a mimo wszystko mam dużo miejsca dla siebie jak i reszta też nigdy nie narzekała. Zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca jest spokojnie dla dużych ludzi
Sam silnik w wersji benzynowej jest tak cichy, że żona nigdy nie słyszy jak podjeżdżam pod dom, a tym bardziej w środku jest cicho.
Średnio 8L benzyny... ale silnik kręci się do 6700 tyś/min i bardzo często dochodzę do tego czerwonego pola:) Ale jak jeździ się bardzo ekonomicznie to można zejść o jakiś litr( mi się tyle udało)..ale jakoś wolę mniej oszczędną jazdę.. w zimę wiadomo- około litra więcej. Ale jak na kombi, przeważnie załadowane to dobry wynik- mimo że w planach jest założenie LPG
Kupiłem moją Mazdę 3 lata temu za 22 tyś plus opłaty dostałem za to auto praktycznie bezawaryjne.
Japoniec:) A tak szczerze to mam małą awarię silniczka szyby od strony kierowcy- jedyna awaria od 3 lat
BRAK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MZR 120KM 88kW [l/100km]