Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Koto111, 8 lat temu
Silnik 1.8 MZR 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Ogólnie dobre auto, jakość wykonania już niższa niż przy starszych mazdach ale ciągle przewyższająca amerykańską i europejską konkurencję (oczywiście nie wliczając mercedesów, bmw, cadillaców z którymi śmiało konkuruje w swoich klasach). Jest to moja trzecia Mazda ale miałem doczynienia również z nie Japońskimi autkami, więc od razu zauważam, że jak we wszystkich "japońcach" komfort kuleje jak na swoją klasę.
Cóż tu pisać, wszystko jak w japońskim zegarku, auto nowoczesne ale bez nowinek ! i to chyba duży plus dla przeciętnego "Kowalskiego". Absolutnie nie ma co się bać technicznie tgo auta, jest przystępne sprawdzone i nie takie drogie w naprawach. Np. zawieszanie wielowachaczowe ale w przeciwieństwie do konkurencji stalowe, będzie tańsze jak się silentblocki powybijają, kolejny przykład moja cewka zapłonowa jest podwójna (na cztery cylindry, 1.8 Mzr silnik) nie będę się rozpisywał ale przyrównajmy go do Laguny lub jakiejś BMW benzynowej.
Krótko, precezyjnie, wymaga więcej wyczucia niż w innych autach tej klasy, więc mniej wygodnie.
Kombi a prowadzi się jak porsche, świetnie stabilizuje również z łaunkiem, wygodne nie tłucze, nie trzęsie, nie buja, trwałe, wymieniałem wszystkie silent-blocki z tyłu oraz łączniki i drążki wahacza łaczny koszt 1450zł ale sam je zmęczyłem wożąc ładunki
Marnie, mam 188 wzrostu, jak dla mnie za krótko, tempomat odciąża moje nogi na dłuższej trasie, głośny, pozycja pół leżąca , kolory oświetlenia przyrządów bardzo męczące, zawsze w trasie podświetlanie włanczam na minimum a i tak denerwują swoim czerwonym kolorem. Generalnie kupując coś japońskiego należy pamiętać, że zawsze będzie ustępować komfortem innym autom, nawet ruskim.
Moim zdaniem jak zwykle do kitu, dał bym 1 ale nie trzeba było korzystać z latarki aby coś co się szukało odnaleźć. Przez trzy lata nie nauczyłem się intuicyjnie odnajdywać pozycji wentylacji, klimy, radia, te pokrętła i przyciski były moim zdaniem ze sobą pomieszane, ponad to wyświetlacz zespolony nie jest najlepszym rozwiązaniem, ogólnie to moja trzecia mazda i jak zwykle coś nie tak z ergonomią. Może amatorzy i-phonów będą mieli mniej problemów niż ja z obsługą radia/klimy etc...życzę powodzenia
Parowanie jak w każdej mazdzie od 1992 roku, tragedia tylko klima ratuje sytuację, ogrzewanie dobre, klima latem dobra. Automatyczna klima moim zdaniem nie zdaje egzaminu bardziej to chwyt marketingowy, szyby bardzo łatwo zaparowują, ogrzewanie ok. wypowiadam się jako kierowca, nie wiem jak tam z tyłu było.
Ciężko ją ocenić, np. Ford Mondeo Mk III bije ją na głowe jest wygodniej, w Mazdzie niby podobna przestrzeń ale się znowu leży i te zbliżenia foteli do siebie zmuszają do przykurczania nóg. Oceniam miernie to auto.
Kiepskie, głośny silnik, wydech tuż obok ściany przedniej, wyciszenie auta bardzo słabe, szum z opon etc. Passat, Mondeo (również kombi) biją na łeb to auto w tej kwestii
Ekonomiczne, chyba nawet najbardziej w swojej klasie, 1.8 benzynowy, w Warszawie korki i klima 7.8-8.8l, trasa 7,4-8.4, Niemcy autostrada powyżej 160km/h 8.8-9.1l
Nie duże pieniądze, wysoka jakość i trwałość, nawet zużyte zniszczone egzemplarze będą nam długo służyć (passat i mondeo już dawno przestanie się opłacać) moja opina dotyczy wersji benzynowej, dieselki już podobno są złym wyborem.
kiedy kupuję mazdę to mówiąc krótko wybieram niezawodność (gratis dostaję brak komfortu)
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MZR 120KM 88kW [l/100km]