Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

ArkadiuszM, 7 lat temu
Silnik 1.8 MZR 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Poprostu bajka ! :)
Karoseria : Tylne błotniki
Układ elektryczny : Wyświetlacz środkowy
Jak narazie autko świetne, mimo że trafiłem na "golasa", klima manualna, nawet nie mam kaseciaka ani CD, to jestem bardzo zadowolony, za 2-3 będę chciał kupić to samo z 2008 roku :)
Minimalnie brakuje mocy przy pełnym obciążeniu samochodu, pozatym spokojnie wystarcza do normalnej jazdy. Oszcędny.
Skrzynia nieco topornawa, mało precyzyjna, wymienię w niej olej może się poprawi, jak się zmieni przeedytuję wpis.
Jachałem tylko jednym lepszym autem, nowym mercedesem klasy E, pozatym auto przyklejone do drogi tak na wybojach jak i w zakrętach. Niezaleznie czy to opony letnie premium 15" czy przyzwoite całoroczne 16"
Bardzo dobra, żaden słupek nie przeszkadza, widoczność na każdą stronę dobra.
Wszystko jest tak gdzie być powinno, może szkoda że nie mam środkowego tunelu z podłokietnikiem (zmieni się) :)
Mógłby grzać się szybciej, klima wydajna, odparowanie szyb szybkie.
Mam 2 metry wzrostu, za kierownicą pełen komfort, z tyłu przy fotelu cofnietym na maksa, pasażerowie z tyłu mogliby mieć więcej miejsca.
Mogłoby być lepiej, do prędkości 130 km/h super, potem zaczyna być głośno.
Starałem się uwzględnić poczatkową jazdę na PB (krótkie trasy) i liczę na to, że reszta raportów też to uwzględnia. Autko testowane na LPG od dwóch miesięcy, każde poprzednia auto miałem zagazowane :) Zapomniałem zaznaczyć, "buta mam ciężkiego", z włączoną klimą lub bez pali podobnie.
Zapłaciłem drożej niż cena rynkowa ale nie żałuję wydanego ani grosza było warto, auto autentyczny ma przebieg, auto zadbane, nie wytłuczone.
Musiałem zrobić nadkola tylne (rdza) jak w każdej M6, pozatym brak problemów, nawet podwozie tylko lekko skorodowane. P.S walnięty środkowy wyświetlacz, ale to chyba standard.
Do tej pory (5 mc) żadnej usterki.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MZR 120KM 88kW [l/100km]

9,5