Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Rafał, 8 lat temu
Silnik 2.0 MZR 141KM 104kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : żwawy cichy daje rade
Układ elektryczny
Pięknie, niezawodne, tanie w utrzymaniu, wygodne, solidne
Silnik pracuje cicho, żwawy lubi wkręcanie na wysokie obroty. Do wyprzedzania daje rade. Golfiarze wąchają tylko smród ;)
Skrzynia chodzi lekko a wrzucanie biegów jest płynne. daję 4 bo jednak nie pracuje jak w VW czy skodzie na muśnięcie palca. Czasem nie mogę wbić wstecznego. Pomaga wbicie 1 i znowu wsteczny lub powolne puszczenie sprzęgła i wbijanie R.
Kieruje się bardzo dobrze. kontrola trakcji jest ale tylko na zakrętach, lecz brakuje mi tutaj sterowania przeciw buksowaniu kół.
Widoczność dobra, posiadam czujniki karkowania na tył i auto świetnie się parkuje da się wyczuć. Dużo miejsca z przodu.
Climatronic daje rade. Wygodne sterowanie. szybko się nagrzewa. a klimatyzacja dobrze schładza w lecie
Dużo miejsca i poczucie przestrzeni. to spory kombiak który jednoczesnie wygląda baaaaaardzo zgrabnie
Na wyciszenie nie można narzekać. cichy silnik nawet przy duzych prędkościach cisza. Po przesiadce z disela volvo v40 to ukojenie dla mych uszu.
Każdy kto pisze że w mieście schodzi do 10 to kłamca. Mazda 6 2004 rok 2.0 benzyna+lpg 103tys przebiegu. Auto w trasie pali najmniej 10.5 l a przy dynamicznej jezdzie 140 na ekspresowej , 120 niezabudowany to spali 11,5 l . W mieście łyknie te 13 l gazu. Spalanie zadowalające jak na taki kawał samochodu i moc. Przyspieszenie zadowalające auto ładnie się "zbiera". Idzie konkretnie wyprzedzić a jazda jest naprawdę bardzo przyjemna. Oczywiście żeby poczuć frajdę z mocy trzeba wkręcić go trochę wyżej jak to na japońca przystało. Silnik przy większych prędkościach nie wyje chodzi bardzo cicho. Auto oceniam bardzo dobrze wręcz idelnie. Polecam każdemu.
Tanie autko i młode autko! wygląd ponadczasowy a wnętrze urodziwe. W tym roczniku konkurencja jest w tyle.
u mnie plastiki w bagazniku skrzypiały od rolety. włozyłem ślizgacze meblowe i cisza. Tak więc jest ok :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 141KM 104kW [l/100km]

11,9