Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Silnik 2.0 MZR 147KM 108kW
Rok produkcji 2006
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Bardzo dobre auto, świetny silnik to typowa japońska wolnossąca dwulitrówka lubiąca wysokie obroty!Prowadzi się świetnie!Dla mnie zawsze najważniejsza jest przyjemność z jazdy a Mazda 6 mi ją zapewnia!
Silnik to typowa japońska wolnossąca dwulitrówka lubiąca wysokie obroty, dohc czyli z dwoma wałkami rozrządu i ze zmiennymi fazami rozrządu!Silnik bezobsługowy ponieważ rozrząd jest na łańcuchu,147 km daje radę, silnik jest bardzo elastyczny oraz oszczędny jak na te gabaryty i moc!Spalanie to 10 litrów w mieście i 7 na trasie chyba że się leci wolno i na szóstym biegu to można i zejść do 6 litrów!Generalnie silnik jest pancerny i nic się z nim nie dzieje!Miło warczy przy wysokich obrotach!
Skrzynia 6 biegowa dobrze zestrojona wszystkie biegi wchodzą gładko, fajny 6 bieg do ekonomicznej jazdy!Także nie nastręcz problemów!
Zawieszenie jest super, niezależne, wielowahaczowe tył i przód, trochę twarde, ale za to jak auto trzyma się w zakrętach!Dobrze się spisuje na polskich drogach i nie ma z nim problemy bo jest bardzo trwałe!
Widoczność jest dobra ale trochę przeszkadzają przednie słupki!Do tyłu nie mam zastrzeżeń zwłaszcza że lusterka boczne są dość duże!
Wszystko można znaleźć intuicyjnie!Fajna nawigacja radiem i tempomatem na kierownicy Nie mam większych zastrzeżeń do ergonomii w Maździe!
Wentylacja działa bardzo dobrze!Auto szybko się nagrzewa w środku!Automatyczny klimatronik jest super zwłaszcza przycisk do odparowywania albo odmrażania przedniej szyby!Klimatyzacja dobrze chodzi!
Zarówno z przodu jak i z tyłu jest bardzo dużo miejsca ale tego się można spodziewać po aucie tych rozmiarów!Mam prawie 180 cm a i tak za moim fotelem jest dużo miejsca na nogi pasażera z tylnej kanapy!
Silnik chodzi cicho na wolnych obrotach, na wyższych fajnie ryczy ale niestety przy większych prędkośćiach ponad 140km/h robi się trochę głośno ale to za sprawą powietrza, także wyciszenie mogło by być trochę lepsze!
Auto jak na swoje gabaryty i wielkość silnika jest całkiem ekonomiczne bo przy spokojnej jeździe można zejść do 6.5 litra na setkę oczywiśćie używając 6 biegu!Auto jest trwałe i nie trzeba wydawać wiele pieniędzy bo nic się nie psuje!Trzeba tylko regularnie je serwisować!
Myślę że za tą cenę nie kupi się lepszego i bardziej niezawodnego auta w tej klasie!Jest duże ,wygodne i dość szybkie, dobrze się podróżuje po autostradach, no i jest piękne!Pamiętajmy że zostało wykonane w Japonii a nie w jakiejś fabryce Mazdy w europie a to mówi o jakości tego auta!
Nie ma usterek, tylko wymiana elementów eksploatacyjnych ja filtry ,olej, klocki hamulcowe, opony!Jedyny mankament to rdza która po lifcie w 2006 roku pojawia się znacznie rzadziej niż przed liftem ale jednak!U mnie była tylko powierzchowna rdza na podwoziu ale oczyszczenie i konserwacja podwozia załatwiła sprawę
Nie ma!To auto się nie psuje!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 147KM 108kW [l/100km]

8,2