Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Silnik 2.0 MZR 147KM 108kW
Rok produkcji 2007
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Mazda 6 pierwszej generacji to auto wygodne i dające wiele satysfakcji z jazdy. Mój egzemplarz posiada silnik benzynowy o pojemności 2.0 i mocy 147 KM. Auto dobrze wyposażone, sprowadzone z Danii. Kupiłem je z przebiegiem 182 000 km i zaraz po zakupie założyłem w nim instalację gazową. To była bardzo dobra decyzja, ponieważ auto sporo pali. W zimie w mieście od świateł do świateł potrafi wypić 12-13 l/100 km. W trasie przy prędkościach średnich ok. 130 km/h spalanie wynosi ok. 10 l/100 km. Średnie spalanie po przejechaniu 42000 km wyniosło 10,47 l/100 km LPG. Auto przestronne, wygodne i dobrze wyposażone. Jeśli chodzi o usterki, wymieniłem w nim sprężyny przód i tył, komplet wahaczy z przodu, sprężarkę klimatyzacji, tarcze i klocki hamulcowe komplet. Zdarzył się przeciek spod relingów na dachu, trzeba było spawać. Dodam, że auto w 100 % bezwypadkowe. Zauważyłem spalanie oleju, Na dystansie 15000 km trzeba było uzupełnić ok. 4 L. Jak zauważyłem, spalanie oleju zależne od prędkości i stylu jazdy. Auto nie ma hydraulicznego ustawiania zaworów, więc przy instalacji gazowej należy sprawdzać luzy zaworowe. Co do kwestii rzekomej korozji auta - mój egzemplarz jest egzemplarzem poliftingowym (lifting miał miejsce w 2005 roku) i nie zauważyłem korozji. Reasumując, auto raczej bezusterkowe, wymienia się części eksploatacyjne. Warte polecenia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 147KM 108kW [l/100km]

9,6