Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Heinrich, 8 lat temu
Silnik 2.3 MZR 166KM 122kW
Rok produkcji 2006
Mazda 6 I Kombi 2.3 MZR 166KM 122kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Dzięki temu, że nie ma turbiny jest bardzo elastyczny, pięknie ciągnie od 2 tys. obrotów aż do wysokich wartości, brzmi dużo lepiej niż większość czterocylindrowych z jakimi się spotkałem. Ponieważ ogólnie usterek w aucie brak, warto wydać trochę więcej na paliwo i cieszyć się taką dynamiką
Auto jest rewelacyjne i polecam każdemu, pod warunkiem, że tak jak ja macie historię regularnej wymiany oleju co 10 tys. bo te silnik są na to bardzo wrażliwe. Model po liftingu, dzięki czemu z rdzą nie ma żadnego problemu. Silnik chodzi idealnie, zawieszenie i skrzynia biegów powodują, że jazda jest perfekcyjna, auto po prostu samo chce jechać. Jedyny minus to trochę głośno powyżej 150 km/h. Nie miałem żadnych usterek. Bardzo polecam też opcjonalne nagłośnienie Bose, prawdziwa perełka.
Jeśli tylko olej w tym silniku był wymieniany regularnie co 10 tys. to jest to fantastyczny silnik nie do zdarcia.
Najlepsza z jaką się zetknąłem, dużo lepiej niż np. mercedecie C czy audi a4 z podobnych roczników.
Kręte drogi to sama przyjemność
Szybko grzeje, polecam ogrzewane fotele
Trochę za głośne powyżej 150 km/h
Ponieważ nic mi się nie popsuło to kosztem jest wyłącznie paliwo i standardowe wymiany oleju, klocków, opon itd.
Moim zdaniem auto niedoszacowane na rynku, porównywane do Hondy Accord a dużo tańsze
Nic się nie popsuło, brak rdzy (bo auto po liftingu - 2006 r.)
Nic się nie popsuło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 MZR 166KM 122kW [l/100km]