Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Rok produkcji 2006
Mazda 6 I Kombi 2.3 MZR 166KM 122kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : - Nagłośnie - Ogólnie ergonomia
Karoseria : Najlepiej znaleźć jak najzdrowszy egzemplarz i pierwsze co zrobić pozbyć się rdzy (na tyle na ile to możliwe)
Piękny, przestronny, dynamiczny, komfortowy. Samochód zarówno dla rodzin jak i kawalerów. Przy dbaniu, na bieżąco wymianie płynów, pilnowania karoserii, nie jeżdżeniu po dziurach i kałużach ;) samochód odwdzięczy się długim latami bezawaryjnej, satysfakcjonującej jazdy.
Świetny, bezawaryjny, dynamiczny silnik. Jedyne do czego się można przyczepić to dość sporo pochłania oleju, do miski wchodzi 4.5L ale bagnet poza podziałkę minimum wskazuje już po zużyciu 0.5L. Można się wystraszyć, ale w misce pozostaje jeszcze grubo ponad 3L. Trzeba często uzupełniać bo przy dynamicznej jeździe naprawdę szybko ucieka ;)
Super, ale przy wyższych predkosciach na 6-tym biegu: 120km/h nieco ponad 3 tys obrotów. Przy prędkościach autostradowych z tego powodu jest troszeczkę za głośno.
Dobrze się prowadzi na zakrętach, śliskiej nawierzchni, nierównej drodze, gwałtownych skrętach.
Wiadomo... Mazda. Ja na szczęście trafiłem na egzemplarz bardzo zdrowy (nie idealny) jak na mazdę. Sprowadziłem z Holandii, i od razu przy ogniskach korozji wymieniłem (tam gdzie się dało) całe elementy na nowe, progi nowe wspawane, do tego pełna konserwacja i autko wygląda jak nowe. Od dwóch lat się nic nie dzieje.
Bardzo pewnie i przyjemnie prowadzenie nawet przy wysokich prędkościach (oczywiście bardzo ważne są opony)
Systemy ABS, ESP świetnie wyprowadzają pojazd przy jakimkolwiek braku przyczepności. Do dyspozycji tempomat, lampy xenon, czujnik deszczu. Elektrycznie ustawiane fotele z mozlkwoscia zapamietania 3 pozycji. Pełna regulacja kierownicy w pionie i poziomie. Świetne nagłośnienienie, krystalicznie czysty dźwięk, lepiej niż na niejednym kinie domowym - jeśli ktoś lubi głośno muzyki słuchać jak najbardziej polecam ;)
Klima cały rok, działa bez zarzutu. Zima, niewiele trzeba czasu po odpaleniu auta, aby zaczęło wiać ciepełkiem ;) Podgrzewane przednie fotele na duży plus.
Bardzo dużo miejsca. Kierowca zależnie od sytuacji czy daleka trasa czy miasto może swobodnie wysunąć fotel do tyłu, pasażerowie z tyłu i tak mają sporo miejsca. Jednak osobiście uważam, że dla pełnego (satysfakcjonującego dla wszystkich) komfortu jazdy, jest to auto 4 osobowe.
Do prędkości 110km/h przy zastosowaniu lepszej jakości opon bez problemu. Zatrzymując się na światłach można mieć wrażenie, że silnik nie pracuje. Przy prędkościach autostradowych powyżej 120 mógłby by być ciszej no ale taka skrzynia.
Jedyne co robiłem przez 2 lata to karoseria, regeneracja alternatora, wymiana płynów, klocków hamulcowych, prostowanie tarcz i... tyle. Samochód pomimo wieku i przebiegu, silnik igła, bez wycieków, błędów, rowno pracuje.
W Holandii udało mi się kupić za około 7500 dołożyłem do niego jeszcze z 10 000: łącznie z oponami lato/zima, marki premium, balchatka, lakierowaniem i wymaganymi naprawami. Od tego czasu żadnych problemów.
Nic się nie dzieje
Nic się nie dzieje ;)