Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Sebastian Mazda6 kombi 2004, 14 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny, mała turbo dziura ale nie jest to powód do narzekań.
Pierwszy mój Japończyk i chyba nie ostatni.Jedna zaletą to podobno bezawaryjność.Mam nadzieję się o tym przekonać.Do tej pory jeżdżę i nic nie robię.Mam nadzieję że tak pozostanie.Już zastanawiam się nad nową Mazdą 6 też jest śliczna ale trzeba zaczekać jak troszkę potanieją używane 3 latki.
Silnik pracuje dużo lepiej od mojego poprzedniego auta (ford mondeo3)jednym słowem nie do porównania.Napewno ciszej oraz elastyczność dużo lepsza.136 km w zupełności wystarczy naprawdę latawiec !!!
Działa bez zarzutu ,ale samo przełączanie biegów odbywa się zbyt głośno na drążku zmiany biegów tak jakby były ustawienia skoku drążka były niedopracowane.Auto bezwypadkowe!!!!
Żadnych zastrzerzeń.Trzyma sie drogi jak przyklejony duży plus.Nic nie stuka nic nie puka a znamy jakość Polskich dróg.
Tu japońscy konstruktorzy pokazali klasę.
W miarę wygodne autko ciut za głośno jak na Japończyka ale znośnie.Nagłośnienie BOSE wynagradza te słabe punkty.Plastiki trochę słabej jakości do tego srebrne łatwo sie zarysowują oraz po naszych drogach zaczęły trochę trzeszczeć.
Klimatyzacja mogłaby troszkę mocniej chłodzić minimalne ustawienie 15 stopni w klimatroniku przy temperaturze zewnętrznej 30stopni to troszkę za mało aby szybko schłodzić kabinę auta stojącego na słońcu.
Mimo dziwnych opisów innych użytkowników bardzo wygodne fotele oraz idealnie dopasowane dla kierującego i pasażera.Z tyłu również dużo miejsca dla pasażerów.
Szczerze myślałem że będzie ciszej.Może dlatego że mam tylne łóżysko w piaście do wymiany.
Zużycie do 100km/h ok 5,4l.zużycie w cyklu mieszanym do 8,4,ale na codzień nie przekracza 7,5.Komputer oszukuje 0,6 l na 100km na niekorzyść.Zawsze należy doliczyć ta wartość i wtedy będzie najprawdziwsze.Pozatym komputer oszukuje przy funkcji ile możemy przejechac na pozostałytm w zbiorniku paliwie(kompletne bzdury wskazuje). Uważam że przy 136 koniach i mojej ciężkiej nodze to bardzo dobry wynik.W większości przypadków inni kierujący oglądają tylna część mojego samochodu a on i tak spali ok 7,5 l/100km.Jeśli chodzi o części są dostępne,sporo zamienników i bardzo duzo używanych w niskich cenach na allegro.
Podobnie cenowo w stosunku do konkurentów w tym segmencie cenowym ale WARTO.Ja akurat kupiłem bardzo bogata opcje.Bose,pół skóra,podgrz.fotele itp.
Jeżdżę zbyt krótko (4miesiące)ale jak do tej pory same drobiazgi takie jak trzeszcząca tylna roleta itp.plastiki.
Nie miałem żadnych napraw jak do tej pory.Wychodzi wkrótce wymiana rozrządu ale to żadna usterka tylko kosztowna (1500zł.)konieczność.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 136KM 100kW [l/100km]

5,4