Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

PROMOTOR, 11 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny,żwawy.Zadowoli się niewielką dawką paliwa.
Karoseria : SŁABO ZABEZPIECZONA BLACHA PRZEZ KOROZJĄ
Układ elektryczny : PROBLEMY Z WYŚWIETLACZEM JEDNOSTKI STERUJĄCEJ
Silnik : ZAWÓR SCV
Jestem zadowolony z mojego egzemplarza.Okazał się trafiony.Jednak gdybym miał jeszcze raz te pieniądze wybrałbym szóstkę w benzynie,co zapewniłoby tańsze koszta utrzymania,np. brak konieczności wymianu 2masu,co pewnie kiedyś przede mną.Polecam mazdę 6 jako auto rodzinne.Płaska przestrzeń ładunkowa po złożeniu tylnych siedzeń ...można spać!!! Sylwetka auta ponadczasowa.Do dziś prezentuje się świeżo. Wygodne,duże kombi z dobrym nagłośnieniem!!!
Praca silnika bez zastrzeżeń.Jest dynamiczny i oszczędny.Nie wyzwala nadmiernego hałasu.Podczas jazdy można swobodnie wyprzedzać jadąc na 5 biegu.Jadąc trasą oszczędzimy na paliwie używając tempomatu.
Przełożenie działają płynnie.Skrzynia biegów \"nie wydaje niepokojących zgrzytów\". Gałka zmiany biegów idealnie pasuje do dłoni jest mała i dobrze wyprofilowana.
Nie zauważyłem żadnych niepokojących zmian.Auto bardzo dobrze trzyma się drogi,zachowuje się pewnie w zakrętach.
Mazdą 6 w kombi parkuje się lepiej niż nie jedną osobówką.Słupki boczne nie ograniczają widoczności. Ładne linie auta zapewniają widoczność z każdej strony \"szóstki\".
Deska rozdzielcza wykonana poprawnie.Wszystko na swoim miejscu.Kierowca czuje się pewnie.Nie ma \"przesytu\" przycisków.Przyjemne i trwałe przyciski.
Dobrze.Klimatyzacja i ogrzewanie sprawują się poprawnie.Auto szybko nagrzewa się w \"zimie\".
Mazda 6 kombi zapewnia komfort podróżowania dla kierowcy,osoby siedzącej obok i pasażerów siedzących jednocześnie z tyłu.Wygodna pozycja za kierownicą.Wygodne siedzenia.Polecam wersję EXCLUSIVE ze skórzaną tapicerką i podgrzewanymi siedziskami.
Wiadomo...diesel.Ale uważam,że jest dobrze.Do wnętrza auta jak na diesla nie trafia \"porażający klekot silnika\".
TRASA 4,9/6,6 MIASTO 6,8/7,2 MIESZANY Z PRZEWAGĄ TRASY 5,4 MIESZANY Z PRZEWAGĄ MIASTA 6,4
Jest Dobrze.Uważam,że wybór modelu był trafny.Gdyby było kiepsko dawno bym się pozbył niechcianego auta!
Auto \"nie uprzykrza życia pierdołami\". W zadbanych egzemplarzach z pewnej ręki lub salonu nie powinno być problemu.Ja nie jestem tym zaskoczony.
ZAWÓR SCV.Uważam,że fabrycznie powinno być to lepiej dopracowane.O 2masie nie będę pisał,bo każdy diesel ma podobny problem:2mas lub np.pompo wtryskiwacze w VW Passat B6. Blacha auta powinna być dużo lepiej zabezpieczona przed korozją.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 136KM 100kW [l/100km]

5,4