Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Marfi, 11 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Rok produkcji 2003
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Świetny samochód jeśli trafi się na zadbany egzemplarz. Wyeksploatowane diesle mogą bardzo mocno uszczuplić kieszeń kierowcy. Jazda na trasie to przyjemność. Wyprzedzanie, mimo pozornie nie za mocnego silnika, to bajka. Jak się załączy turbina, wgniata w fotel. Największy minus tego samochodu to lakier. Jest tak delikatny, że co chwilę gdzieś pojawia się nowa rysa plus masa odprysków na masce i zderzaku.
Silnik jest świetny jesli lejemy dobre paliwo. Niestety jeśli trafi nam się ropa gorszej jakości to juz nie jest tak kolorowo. Jeśli trafimy na kiepskie paliwo w zimie to możemy zapomnieć o uruchomieniu silnika rano przy -25 st.
Skrzynia pracuje całkiem dobrze. Pierwszy bieg trochę krótki i czasami nie wchodzi wsteczny, ale nie są to poważne problemy. Specyficzne kliknięcie przy zmianie biegów to podobno cecha wszystkich egzemplarzy.
Zawieszenie jest świetne. Moja żona, która czasami zapomina o tym żeby zwolnić przed zakrętem jeszcze nie dała rady wprowadzic go w poślizg :) Dość twarde i na naszych drogach czasami coś wysiądzie, ale to nie wina samochodu.
Do przodu i na boki bardzo dobrze. Troche przednie słupki zasłaniają. Do tyłu, cóż wymaga treningu przy parkowaniu.
Wszystko jest pod ręką. Sporo schowków.
Ogrzewanie świetne bo jest webasto. Z klimą różnie bywa, czasami długo odparowuje szyby, ale może tylko mój tak ma. Jak juz się klima rozrusza to działa bez zarzutu.
Miejsca wystarcza w zupełności zarówno z przodu jak i z tyłu. Plus za duży zakres ustawień fotela kierowcy. Żona jest w stanie ustawić go sobie idealnie, a nie należy do wysokich osób. Z tego powodu odpadły niekóte inne marki samochodów.
Tu niestety nie jest różowo. W Oplu Omedze było dużo ciszej. Słabe wyciszenie, szum wiatru, a w czasie deszczu jak się wjedzie w kałużę wrażenie jest takie jakby woda lała się do środka.
Zużycie paliwa na trasie przy delikatnej jeździe jest bardzo dobre. Udało mi się zejść do 5,2 litra. Przy ciężkej nodze ok 7 - 7,5. W mieście tak samo od 7,2 do 8,8 litra. Ceny części w serwisie to kosmos. Nie wiem skąd je biorą. Na szczęscie jest dużo zamienników.
Tak jak piasałem, jeśli trafi się na zadbany egzemplarz to wychodzi naprawdę świetnie. Ceny części (poza serwisem)nie odbiegają od innych marek.
Z dorbiazgów nic się nie zepsuło. Niektóre rzeczy po prostu się zużywają.
Tylko jedna usterka, z którą jak sie okazało kupiłem już auto. Czujnik skrętu kierownicy był uszkodzony i naprawa tego jest możliwa tylko w serwisie, więc i koszt spory. Na szczęście poza tym nic się nie dzieje. Reszta to wymiany zużytych części.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 136KM 100kW [l/100km]

6,7