Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Rok produkcji 2005
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : rdzewieje totalnie cała
Przeniesienie napędu : koło dwumasowe
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów
Generalnie auto dosyć tanie w zakupie, ale nudne, rdzewiejące, i dosyć drogie w serwisie.
Silnik jeżeli chodzi o dynamikę ok. Te 136 koni potrafi swoje, ale powyżej 160 km/h robi się topornie. Auto się rozpędza, a nie przyspiesza. Najwięcej jechałem nim ok 190, ale do 160 da się poruszać
Brak zastrzeżeń
Auto dosyć miękkie na trasy. Troszkę pływa w zakrętach i przy wyższych prędkościach
Nic nazwyczajnego.
Mam wersję z webasto. Zimą nagrzewa się bardzo szybko - po 5 minutach silnik ciepły. Klimatyzacja też ok. Tutaj akurat mam najmniej zastrzeżeń
Mam 196 cm wzrostu i nie mam fotela odsuniętego na maxa. Mieszczę się bez problemu i z przodu i z tyłu
Do 120 km/h jest ok. Powyżej 160 nie da się rozmawiać przez telefon, czy z pasażerem.
Dosyć drogawe niektóre części. Wiele niedostępnych w zamiennikach, albo zamienniki kiepskiej jakości. Dwumasa to jakieś 3000 z wymianą. Dla porównania Peuget 407 to 1500 zł
Za tą cenę trudno kupić coś dobrego, ale dzisiaj zdecydowałbym się na francuza. Np. na Peugeota 407 z silnikiem HDI
Trochę tego jest, ale zrobiłem przez te dwa lata jazdy ok 80 tyś: - łożyska kół - jak w Fordzie - lecą dosyć często - zawieszenie - gumy drążków stabilizatora, amortyzatory, - hamulce - często rdzewieją prowadnice - zapiekają się
Brakuje słów prawie: - po 10 tyś poleciał wałek rozrządu. Wymieniony z rozrządem - koszt ok 3 tyś zł - zawór SCV - nawet nie wiem co to jest, ale trudne do zdiagnozowania (auto gaśnie) i kosztuje 500 zł - alternator - skrzynia biegów - wyskakuje 5tka. Na początku przy dużych jednorazowych przebiegach (>1000 km) później ciągle. Na szczęście na używce za 1000 zł przejechałem kolejne kilkadziesiąt tyś km i na razie jest ok - koło dwumasowe - 3000 zł z wymianą. Nie próbujcie regenerowanych. Ja spróbowałem - dodatkowe 1500 zł w błoto - RDZA! Po tym wszystkim co w nią włożyłem zaczęła rdzewieć. Cała! Rdza pojawiła się jakby z dnia na dzień wszędzie. Drzwi, maska, klapa tylna, dach. O nadkolach i podłodze nie wspominam bo to oczywiste. 2 lata temu była zabezpieczana przed rdzą - jakby ktoś pytał

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 136KM 100kW [l/100km]

7,2