Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

KG, 16 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Rwie jak szalony :-)
Optymalny wybór dla szukających rodzinnego kombi. Dynamiczny silnik, b.dobre wyposażenie i rozsądna cena.
To mój pierwszy traktorek i musiałem się dostosować. Zimny silnik nieco klekocze, ale po nagrzaniu (b.szybkim dzięki Webasto) jest super.
Przy zimnym silniku czasem "haczy" zmiana z 1 na 2-gi bieg. Poza tym bez zastrzeżeń. 6-ty bieg b.przydatny do ekonomicznej jazdy. Podobno przy większym przebiegu ten efekt zniknie.
Prowadzi sie jak po szynach. Rewelacja.
Jak to w kombi, czyli do tyłu kiepskawo. Z czujnikami parkowania jest O.K.
Wszystko na swoim miejscu. Dobre spasowanie elementów i wysoka jakość materiałów(mam wersję ze skórzaną tapicerką).
Zarówno klimatyzacja jak i nagrzewanie działają wzorowo.
Dużo miejsca z przodu i z tyłu. Na tylnej kanapie bez problemu zamontowałem 3 foteliki dla dzieci.
Nie jest źle, ale piach lub kamyki dosyć hałasują w nadkolach. Wyciszenie silnika b.dobre. Mam porównanie do VW Passata (2001) znajomego i Mazda jest sporo cichsza w środku.
Inni wypadają tu trochę lepiej, ale i tak nie ma na co narzekać (no może jedynie na rosnące ceny ON).
Długo szukałem rodzinnego kombi i za taką cenę (90.000) nie było nic lepszego na rynku. Podobnie wyposażeni rywale (Mondeo, Passat, Accord, Avensis) byli sporo drożsi (10.000 - 30.000) i nie oferowali nic szczególnego.
Nowe auto.
Nowe auto.