Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

rot, 15 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2006
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Układ jezdny jest rewelacyjny.
Silnik : Sonda Lambda
Starałem się obiektynie opisac wady i zalety tego auta. Wygląd zewnętrzny każdy zna wię pisac o ty nie ma sęsu - mi się podoba. Auto udane choć delikatne i szybko się \"zużywa\". Mam nadzieje, że komuś z Państwa moja ocena przyda się przy wyborze bo najgorzej sugerować się czytając opinie tych co to mają wszystko najlepsze i piszą REWELACYJNE, NIE ZAMIENIŁBYM NIGDY, NAJLEPSZE ITD. :)
Bardzo mocny w dolnych zakresach, bardzo wrażliwy na jakość paliwa.
Krótkie przełożenia, płynność na wysokim poziomie
To chyba najmocniejszy punkt tego auta. Naprawde.
Nie jest żle, słabo z widocznością do tyłu raczej polecam z czujnikami (ja niestety nie mam)
Nie można narzekać. Na zadowalającym poziomie czyli 4+ na lekki wyrost.
Auto nadspodziewanie duże w środku ALE przednie fotele męczą po kilkugodzinnej jezdzie - krótkie siedziska, oparcie mogłoby być dłuższe. Lepiej na tylniej kanapie, która jest wygodna i z dużym kątem nachylenia.
Zupełnie nieźle jak na diesla.
Dane producenta NIEOSIĄGALNE, szczególnie w mieście, gdzie auto pali około 10 l.- przy normalnym użytkowaniu bez szaleństw. Oczywiście jadąc na 6 biegu 70 km/h nie poruszając pedałem gazu można uzyskać wynik około 5 - tylko kto i gdzie tak jezdzi?
1. Np. woda w tylnych lampach po mycui kiedy auto miało może 0.5 roku. 2. Sonda lambda wymiana po jakiś 20. tys km. 3. Elektryczne domykacze okien raz działają innym razem nie. Nikt nie wie o co chodzi. 4. Problemy z filtrem DPF (nie opisuje ze szczeg. niestety szwankuje i wariuje przy kiepskim paliwie. Podobno Autobild oszacował żywotność tej instalacji na 120 tys km dodam, że koszt całkowitej jej wymiany w ASO to około 12 tys PLN)
W trakcie jazdy z prędk. około 140 km/h zaczoł wydobywać się dym co gorsze obroty samoistnie poszły na maxa i co za tym prędkość zaczeła się zwiększać. Wizyta w serwisie - nic nie stwierdzili, zmienili olej itd. ale zaufanie nadszarpnięte znacznie przez taką przygodę.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 143KM 105kW [l/100km]

8,1