Ocena kierowcy - Mazda 6 I Sedan

Silnik 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Rok produkcji 2002
Mazda 6 I Sedan 2.0 MZR-CD 136KM 100kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto bardzo wygodne dobrze wyposażone ( wersja exclusive) fajnie jedzie, ale usterkowość jest powalająca nie mówiąc nic o korozji która zjada to auto doszczętnie. Ponoć mazda z silnikiem benzynowym jest dobra ale diesel to poraszka.
Psuję się wszystko co tylko może, dwumas,turbina, rozrząd strzela o 50tys km za wcześnie. Ten silnik to istna porażka, przez rok czasu władowałem w ten silnik ponad 10tys zł!
Skrzynia super. biegi wchodzą bez problemu trzymały się bardzo dobrze, trzeba sie przyzwyczaić do tej skrzyni jest inna niż w autach niemieckich. Nie mam nic do zarzucenia
Mazda zawsze zawsze zawsze leci na prawo. ogólnie spoko nie wyczuwa się tak kolein , trzyma się bardzo dobrze drogi tylko te zjeżdżanie na prawo jest strasznie irytujące
Widoczność jest przeciętna. Z przodu nie widać maski i krawędzi auta. duże słupki mocno ograniczają widoczność na boki. Z tyłu tragedii nie ma jak ktoś się przyzwyczai, na początek polecam parktonic
wszystko na swoim miejscu. dobrze ułożone przyciski od szyb na drzwiach. Jeśli nie ma kierownicy z przyciskami to daleko jest do np. radia. intuicyjnie można prawie wszystko ogarnąć. Tylko do komputera trzeba mieć instrukcję bo za chiny nie wiadomo jak zmienić godzinę/
Klima w lato fajnie chłodzi, a w zimę zaraz po RUSZENIU jest ciepło w aucie. Trzeba autem jechać żeby było ciepło, jak stoi to baaaardzo długo się nagrzewa choć ma webasto silnikowe
komfort jazdy tym samochodem jest naprawdę bardo dobry. Auto za nie duże pieniądze a możesz czuć się jak nowobogacki :) Z tyłu czujesz się jak w limuzynie nawet bardzo wysocy ludzie okolo 2m nie dotykają kolanami siedzeń z przodu
Nie ma szału, słychać wiatr opony no wsumie wszystko słychać. Słabo wyciszone auto a to w długiej trasie wkurza.
Koszty części są duże , nie ma znaczenia czy będziecie auto serwisować czy nie za zmiane amortyzatorów w serwisie wołają 1000zł a mechanik 960zł. Dobrze jest serwisować auto ale koszty utrzymania są duże. Ja wydawałem nie licząc napraw 1000zł co miesiąc na auto
Jeśli chodzi o Diesla to nie jest wart tej ceny , a jeśli chodzi o benzye to można brać w ciemno.
Drobnych usterek mało w porównaniu z tymi na dole...
Mnusstwo auto zaprzyjaźnione z serwisem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 136KM 100kW [l/100km]

7,3