Ocena kierowcy - Mazda 6 I Sedan

Szczesliwy posiadacz Madzi :), 16 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
Mazda 6 I Sedan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewalem sie tak wysokiej kultury pracy po siliku diesla. Do pelnej oceny musze poczekac az sie ustabilizuje spalanie, ale ono i tak nie ma wiekszego znaczenia.
Samaochod ktory nie gosci na naszych drogach zbyt czesto. Zreszta na zachodzie jest podobnie. I bardzo dobrze bo na tle wszechobecnych BMW, Audi, Mercedesow, Fiatow, Toyot itp wyroznia sie, i to bardzo. Daje ogromna frajde z jazdy, cieszyssz sie kazdym kilometrem, a dziewczyny... No coz koledzy z BMW - nastal wasz koniec ;)
2 litrowy diesel Common Rail o mocy 143 sprawia ze Madzia bardzo szybko i sprawnie pomyka. Na razie samochod jest na dotarciu wiec na pelna frajde z jazdy musze troche poczekac :) Slyszalem opinie ze jest glosny i warkotliwy. Dla mnie on poprostu drapieznie mruczy. Elastycznosc jest swietna, 360 NM robi swoje :)
Kupno "szostki" z automatem to pozbawianei sie polowy przyjemnosci z jazdy tym samochodem. Biegi wchodza idealnie, skok lewarka krotki. Dla mnie bomba. NA autostradzie 6 bieg sie swietnie sprawdza.
Zawsze pewnie, zawsze sportowo, zawsze komfortowo. Mysle ze jest to swietne polaczenie tych trzech wlasciwosci jezdnych. Ponadto na pokladzie kilka systemow zwizanych z bezpieczenstwem. W kazdej chwili mam wrazenie ze nic nie jest jest w satanie wytracic z rownowagi :)
Daje maksa, ale tylko dlatego ze mam czujniki parkowania z tylu. W przeciwnym wypadku do tylu nie jest najlepiej, ze wzgledy na wysoki tyl Madzi.
Siadasz pierwszy raz do "szostki" i mozesz spokojnie jechac. Instrukcja jest ci zbedna. Wszystko intuicyjne i na swoim miejscu. Przelaczniki, pokretla dopracowane i pracuja swietnie.
Chcesz cieplo jest cieplo, chcesz zimno jest zimno :) Klimatronc dziala bardzo dobrze.
Z przodu jak dla kolesia 180 cm komfortowo. Z tylu jak wyprobuje to napisze ;)
Dla mnie super. Sa malkontenci ze silnik slychac. Ale to akurat jest dl amnie na plus :) Ma fajne brzmienie i do tego czujesz ze jedziesz.
Ciezko teraz ocenic bo samochod na datarciu, ale z tego co wiem to nie jest mistrzem jesli chodzi o spalanie. Sa lepsi ale sa tez i bardzej lapczywi na paliwo.
Pojezdzimy to zobaczymy co warte sa rankingi niezawodnosci DEKRY czy ADAC :)
Jak wyzej :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 143KM 105kW [l/100km]