Ocena kierowcy - Mazda 6 II Hatchback

Mazda 6 II Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Karoseria : Naczytałem się o rdzy a tu zero rdzy
Układ elektryczny
Świetne auto na dłuższe i średnie trasy obszerne wnętrze zapewni komfort 4 dorosłym osobom, miejsca w bagażniku jest wystarczająco żeby pomieścić bagaże na kilkudniowy wypad. Świetne sprawdza się również jako auto rodzinne, wersja liftback gwarantuje łatwy załadunek wózka, wrzucenie rowerków itp. Klimatyzacja działa bardzo wydajnie a czujnik nasłonecznienia pomaga inteligentnie sterować klimatyzacją. Długie odcinki z prędkością 150-160 km/h nie meczą, w aucie jest dość cicho, a całość dopełnia dźwięk Bose. Jedynie do czego mógłbym się doczepić to fotel kierowcy, przy 190 cm wzrostu nie do końca mogę znaleźć idealną pozycję. Druga rzecz to hamulce, gdy zapakujemy się w 4 osoby z bagażem w auto, które samo wazy 1,5 tony musimy solidnie wcisnąć żeby się zatrzymało, na szczęście bardzo dobrze działa wspomaganie awaryjnego hamowania, przy nagłym wciśnięciu pedału hamulca auto staje w miejscu, moim zdaniem hamulce tak właśnie powinny działać zawsze. Bardzo duży plus za precyzyjnie działającą skrzynie biegów i układ kierowniczy, zawieszenie wielowahaczowe sprawdza się świetnie, auto jest przyklejone do drogi.
Dla osób z ciężką noga polecam wersję 2,5 litra. 2.0 daje rade ale trzeba pamiętać o redukcji przy wyprzedzaniu.
Precyzyjna, szybka, przy 100 tys km warto wymienić w niej olej, zacznie znów działać jak nowa.
Precyzyjny układ kierowniczy i zawieszenie, jeśli ktoś lubi szybką jazdę po zakrętach to będzie miał radoche
Nie da się ukryć że lakier Mazdy nie jest pancerny, ale patrząc na ogólne trendy i nowe auta to w innych markach robi się podobnie. Mam na dachu małe odpryski ale nic się z tym nie dzieje.
W mieście kamera cofania jest niezastąpiona
Dużo przestrzeni we wnętrzu, przyciski na miejscu, łatwo dostępne
Wentylacja działa sprawnie, w zimie szybko dmucha ciepłym powietrzem.
Przestrzeni jest wystarczająco, ze względu na to kupiłem ten samochód
Jest OK, powyżej 5 tys obrotów robi się głośno
Moim zdaniem niskie, tylko Paliwo+Olej+Filty i jeździć
Wydaje mi się że bardzo dobry, szczególnie jeśli ktoś trafi dobry egzemplarz diesla, który często można kupić w połowie ceny benzyny.
Zero usterek przez 3 lata, wymieniłem tylko żarówki
Musiałem regenerować zacisk hamulcowy i tyle, ale to było do przewidzenia, auto nie jest nowe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 147KM 108kW [l/100km]

12,0