Lista ocen Mazda 6 II Kombi (50) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tryq
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Klimatyzacja działa świetnie i szybko zaczyna chłodzić. Wydajna i prosta w obsłudze za pomocą przyjemnych w użyciu pierścieni obrotowych, bez zbędnego klikania + i -. Jedynie brakuje wentylowanych foteli,bo przy skórzanej tapicerce i kilkuset kilometrowej trasie potrafi być mokro na plecach. Dodatkowo przydałyby się nawiewy z kolumny centralnej dla pasażerów z tyłu, choć te spod foteli są wystarczające.(mam nadzieję, bo z tyłu nie jeżdze:)))))
~Adam
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Klimatyzację w lecie w Chorwacji spisywała się znakomicie. Samochód stojąc w słońcu nie nagrzewa się zbytnio, a klimatyzacja chłodzi praktycznie od razu. Nic więcej nie potrzebuję! W zimie też jest świetnie. Fotele podgrzewają się bardzo szybko i od razu ma się miłe uczucie ciepła gdy na zewnątrz jest -10 stopni. Podgrzewane lusterka i odmrażanie przedniej szyby też sprawdzają się dobrze.
~JAREK P.
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Po prostu O.K. Rewelacyjnym pomysłem Mazdy jest zastosowanie podgrzewania elektrycznego silnika, dzięki temu auto rozgrzewa się zimie w przeciągu kilku minut, a co za tym idzie również wnętrze i szyby. Posiada opcję odparowywania szyb i lusterek.
~rabin
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Tu mam pewne uwagi - wg mnie system manualnej klimatyzacji i nawiewu jest mało wydajny, w innych autach, dużo tańszych i niższych klasą (fabia, ibiza) klimatyzacja działa dużo sprawniej, szybciej chłodzi wnętrze.
~szej hulud
Kombi 2.2 MZR-CD 185KM 136kW
Normalnie jak we współczesnym samochodzie, plus za podgrzewaną przednią szybę, ale minus za dziwne tryby pracy klimatyzacji - mam wrażenie, że samochód sam określa, kiedy wybrać tryb \"eco AC\" i sam zmienia ustawienia.
~Holergo
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Bomba do tego podgrzewane przednie siedzenia i jest gitara. Do tej pory nie byłem zwolennikiem podgrzewanych siedzeń, zima mnie do nich skutecznie przekonała. Dodatkowo samochód bardzo szybko jest ciepły i znakomicie chłodzi w lato.
~MM
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Wydajna i dość cicha, chętnie przełączająca się w tryb Eco. Automat steruje też w przemyślany sposób kierunkiem nawiewu. Klimatyzacja radzi sobie bez problemu w sytuacji czarny lakier+ szczyt sezonu na południu Europy
~Andrzej
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Mimo wymiany filtrów wnętrze potrafi zaparować i konieczne użycie klimatyzacji. Podgrzewane fotele tylko z przodu stąd płeć żeńska na tylnej kanapie potrafi zimą narzekać. Tylne lampy potrafią zaparować.
~jb
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Klimatyzacja przy dużym upale nie potrafi szybko schłodzić wnętrza tak jak ogrzewanie które przy dużych mrozach daje bardzo szybko cieplny komfort (webasto). Może tu brakuje klimasto? ;P
Dziennik kosztów dla Mazda 6 II Kombi
9,2
10,5
~pb
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
W zimie silnik dogrzewany przez Webasto, dzięki czemu po dosłownie 2-3 minutach jest ciepło. Dodatkowo - przy większych mrozach - podgrzewane fotele. Latem - wydajna klimatyzacja.
Mazda 6 II Kombi