Ocena kierowcy - Mazda 6 II Kombi

Silnik 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Mazda 6 II Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Piękny i obszerny.
Generalnie b.dobrze. Mógłby być bardziej energiczny, ale jak na tą wagę samochodu i wielkość to jest ok. Trochę denerwuje mnie ta konieczność odczekania pewnego czasu przy parkowaniu (sprzedawca poinformował mnie że powinno się odczekać chwilę by nie padła turbina).
I tutaj jestem zaskoczony. W poprzednich moich autach skrzynia chodziła jak masełko. Tutaj trochę opornie. Szczególnie przy zmianie z 2-ki na 3-kę. Mam nadziejęże się to zmieni - może się wyrobi :-).
Tutaj jest super. Bez zastrzeżeń.
Przód b. dobrze. Niestety tył kiepsko. Nie mam czujników cofania dlatego bywa różnie z tym cofaniem.
ok. Wszystko na miejscu i pod ręką.
ok
Zmiana samochodu była podyktowana potrzebą większej powierzchni. Wraz z większą rodziną większa ilość rzeczy musi się zmieścić w aucie. I tutaj jest rewelacja. Naprawdę super rodzinny samochód.
Bardzo dobrze wygłuszony jest środek.
W tym temacie jestem mocno zawiedziony. 9,5 l/100 km w mieście, a w mroźne dni dochodziło spalanie czasem do 10 l - a to już sporo. Wiem że waga samochodu nie jest mała i wymiary też, ale obecnie proponowane na rynku samochody wypadają zdecydoeanie lepiej. Niestety kupując nowe auto nie ma tego jak sprawdzić. Wiedzę swoją opiera się na danych z katalogów którem nie mają kompletnie odzwierciedlenia w rzeczywistości. Generalnie podumowując - tak sobie z naciskiem na kiepsko.
Faktycznie za te pieniądze nie ma co narzekać. Cena dobrze skalkulowana. Chociaż zaskoczyło mnie to że przy zakupie auta nic nie mogłem utargować oprócz połowy ceny za ubezpieczenie auta. To niewiele ale na szczęście zawsze coś.
ok. Szkoda że ma tak mało schowków. Ale tak jest bardzo dobrze.
Narazie nic nie mogę powiedzieć. Mam nadziejęże będzie ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 140KM 103kW [l/100km]

8,9