Ocena kierowcy - Mazda 6 II Sedan

marcin w, 13 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Mazda 6 II Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : prezycja skrzyni biegów
taj jak powyżej,
Silnik bardzo elastyczny, można spokojnie z 6- biegu od 80 km/h przyspieszać, bardzo równo przyspiesza do 200 km/h. Jak na silnik 140KM myślę, że jest optymalnie.
Z tak precyzyjną skrzynią jeszcze nie miałem do czynienia. Bardzo krótkie przełożenia, idealnie precyzjne - poezja pod tym względem.
Zawieszenie dosyć twarde (felgi 17 cali), bardziej dla miłośników szybszej jazdy, ale miłośnicy komfortu też zbytnio nie powinni narzekać. Na zimę proponuje zmienić na 16 cali będzie bardziej przyjemnie. Ja niestety tego nie zrobiłem i po wpadnięciu w dziurę musiałem wezwać assistance (brak koła zapasowego - zestaw naprawczy)
Tu się nie będę za bardzo rozpisywał po prostu jest dobra. Świetne czujniki parkowania wyłapujące bardzo dokładnie wszystkie przeszkody.
Obsługa początkowo wymaga przyzwyczajenia, ale po kilku miesiącach już intuicyjnie. Obsługa radia a nawet 2 strefowej klimatyzacji może odbywać się z koła kierownicy (tego nie spotkałem w żadnym aucie)
Ogrzewanie w 10 stopniowy mróz łapie po kilku kilometrach, klimatyzacja też bardzo dobrze.
Samochód jak na swoją klasę bardzo duży. W porównaniu z Laguną, s40, is220 spokojnie pokonuje przestrzenią z tyłu jak i przodu. Bagażnik ogromny i mimo, że w sedanach jest uciążliwy załadunek to Mazda imponuje pod tym względem. W 4 osoby (bez boxa na dachu) można wybrać się spokojnie na narty zabierając sprzęt dla każdego!
Na 6 biegu przy 130 km/h silnik pracuje na niskich obrotach co powoduje, że jest cichutko i nawet gdy przyciśniemy hałasy nie wzrastają zbytnio.
hm, chyba super, ponieważ na zbiorniku 64l w zimę (miasto + trasa) robię 950 km, w wakacje na dotarciu robiłem 860 km (z klimą), średnia z komputera 6.9l, Na trasie przy spokojnej jeździe można zrobić 6l, w mieście nie więcej niż 8l. Masa 1400 kg oraz 4,77 długości to moim zdaniem wynik rewelacja.
Auto kupiłem z wyprzedaży rocznikowej z 84 tys zł. W tej cenie mogłem wybrać Insignię, Lagunę, ale po przeczytaniu kilku ocen na autocentrum zdecydowanie wygrała Mazda 6.
Auto mam od nowości, a aktualnie ma 31000 km przebiegu. Na dzień dzisiejszy nawet najmniejszej usterki. Chyba tylko serwis wykończy mnie nerwowo. Pierwszy przegląd przy 20000 km, wymiana oleju, filtra powietrza oraz oleju koszt 1186 zł!, ale to nie koniec sugerowano mi czyszczenie układu humulcowego 160 zł, wymiana filtra przeciwpyłkowego itp. nie wiem czy zamknął bym się w 2000 zł. Aha odmówiłem czyszczenia hamulców i zostało to odnotowane, a więc podejrzewam że przy reklamowaniu układu będą zastrzeżenia. Dla porównania 1 przegląd w Mercedesie ML kosztuje podobnie!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 140KM 103kW [l/100km]

6,8