Ocena kierowcy - Mazda 6 II Sedan

kupsobiemazde, 15 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Mazda 6 II Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Mocny, cichy i niewyobrażalnie kulturalny.
Samochód został wybrany w drodze eliminacji, Avensis- schodzący model, ciut droższa i jakby nie z tej epoki, czuć w niej upływ czasu, o wiele gorsze wyposażenie. Passat moj poprzedni model- Padła turbina, również przepustnica, i sporo drobnych lecz uciążliwych drobiazgów. Mondeo oceniając subiektywnie w ogóle mi się nie podobał i jest droższy. Accord był jednym z faworytów lecz jego cena 110 tyś skutecznie mnie odstraszyła. C5 jak dla mnie zbyt miękki no i ta opinia...407, zbyt mało przestronny, mały bagażnik. Mazda kosztowała mnie 94 tyś zł, z lakierem metallic, wytargowałem u dealera, czujiki park, alarm, dywaniki oraz UWAGA pełne ubezpieczenie na cały rok. Uważam, że za te pieniądze kupujemy samochód którego narazie próżno szukać na drogach naszego kraju, produkowany tylko w Japonii, co może mieć niebagatalny wpływ na eksploatacje, bardzo ładny, dobrze wyposażony z oszczędnym mocnym dieslem. Ten samochód niczego nie udaje, ma swój charakter.
Bardzo kulturalny silnik, elastyczny, brak typowych dla diesli wibracji, równie szybki jak w passacie 2.0tdi, lecz 100X bardziej kulturalny i ledwo słyszalny.
Krótko zestopniowana, narazie chodzi dosyć twardo, ale z czasem napewno się to poprawi.
Wg. mnie bardzo dobrze zestrojone zawieszenie, mimo 17 calowych felg, do wnętrza rzadko dochodzą jakies stuki i wibracje, może nie jest to miękki francuz, lecz nie jest napewno zbyt twardy.
Z przodu bardzo dobra widoczność, z tyłu gdyby nie czujiniki parkowania mogłoby być nie wesoło.
WSzystko pod reką, z kierownicy obsługujemy prawie wszystkie funkcje auta, klime audio, komputer.
Narazie bez zarzutu.
Miłe zaskoczenie, patrząc z zewnątrz samochód nie wydaje się zbyt duży, poza tym jest dosyć niski w porównaniu z innymi samochodami tej klasy,lecz wewnątrz jest naprawde przestronnie zwłaszcza z przodu.
Bardzo cicho, komfortowo, w porównaniu z passatem B6 niebo, a ziemia.
Narazie ciężko mi cokolwiek powiedzieć gdyż przejechałem 1000 km, był tylko jeden przegląd rozruchowy< nieobowiązkowy> olej, filtr< 200 zł w ASO Mazda>, Spalanie po wyjeździe z salonu 10,1, po przejechaniu 40 km, 7,4 i cały czas się takie utrzymuje, na trasie Kraków - Zakopane spalanie wg. komputera, 6,4 i bynajmniej sobie nie żałowałem.
Doskonała, wyposażenie pełne bez navi, cena bardzo korzystna no i Made In Japan.
Narazie nic nie moge powiedzieć.
Jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 140KM 103kW [l/100km]