Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi Facelifting

Paweł J, 4 lata temu
Silnik 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Rok produkcji 2016
Mazda 6 III Kombi Facelifting 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : rewelacyjny i oszczędny
To moja trzecia 6 po pierwszym FL z nowym wnętrzem, poprzednio miałem 6 I 2,0 i 6 II 2,2 z silnikami wysokoprężnymi a teraz benzyna 2,5. Przekonały mnie negatywne opinie o dieslach oraz cena 14 tys. tańsza :). po ponad 3 latach i 110 tys. km nie żałuję i pewnie kupiłbym następną gdyby nie cena która wzrosła ze 140 tys. do ponad 170 tys. Super auto do jazdy dające frajdę i do tego ładne. Kiedyś czerwonych było mniej teraz zdecydowanie więcej.
Bez uwag co do osiągów i dynamiki oraz super dźwięk zwłaszcza w opcji sport. Zużycie paliwa zależy od kierowcy ale średnio może być nawet 7,5 u mnie 9
Mogłaby być szybsza ale i tak jest nieźle. Jak się chce jeździć dynamicznie to jest opcja sport
Układ jezdny nigdy nie zawiódł, stabilny przewidywalny i dający pełną kontrolę. Hamulce seryjne słabe dla tej mocy (194 kM) więc wymienione na sportowe
Oczywiście miękki lakier podatny na ryski i uszkodzenia. Po roku położyłem ceramikę i żałuję że nie wcześniej
Bez uwag na ale do tyłu sprawę załatwia kamera
Dopasowane do potrzeb 4 osobowej rodziny na długie wyjazdy np. na narty luz i swoboda wystarczająco miejsca
Nie mam uwag. Automatyczne dostosowuje się do potrzeb trzeba tylko pamiętać o filtrze kabinowym. Rewelacyjne podgrzewanie foteli z przodu i z tyłu
Nigdy nikt nie narzekał nawet 5 osób da radę na dłuższym dystansie
Tutaj trochę gorzej niż w pozostałych elementach ale i tak nie jest żle
Koszty przeglądów co 20 tys ok. 500-700 zł w ASO
Super dla tego segmentu
Nic się nie zepsuło przez ponad 3 lata.
Nie było żadnych zdarzeń pomimo wydłużonej gwarancji do 5 lat

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW [l/100km]