Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi Facelifting

Po Passacie, 7 lat temu
Silnik 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW
Rok produkcji 2015
Mazda 6 III Kombi Facelifting 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Fajny samochód pod względem przyjemności z jazdy i ekonomiki (piękna linia nadwozia, fajny silnik i skrzynia), choć z drobnymi lecz denerwującymi drobiazgami niepotrzebnie obniżającymi komfort (główny ekran z idiotycznym ostrzeżeniem, wyłączanie telefonu/radia po wyłączeniu zapłonu, słabo działający czujnik deszczu, dodatkowy immobilizer)
Moim zdaniem super. Równo ciągnie na każdych obrotach i każdej prędkości, łatwo się wkręca i jest dość oszczędny. System i-stop wymaga trochę przyzwyczajenia, bo jest mało przewidywalny. Jak jest zimny od razu po uruchomieniu wchodzi na podwyższone obroty, co może być trochę denerwujące.
Wybrałem manual i nie żałuję. Jest dobrze zestopniowana i dokładna
Trzyma się drogi jak po szynach i jest dość komfortowa na nierównościach.
Bardzo dobra
Dla mnie super, bo robi swoje, a nie czuję, że jest
Superb to to nie jest, ale czwórka dorosłych może podróżować dość komfortowo
Chyba mogłoby być lepiej. Ostatnio przejechałem się A4 w dieslu i czułem różnicę.
Przegląd dość rozsądny, a spalanie jak na tak duży samochód bardzo niskie zarówno po zatłoczonej Warszawie jak i w trasie (5,5-7,0) i jak to przy dieslu - trudno je podnieść nawet jak się przyciśnie na autostradzie (7,5)
Bateria do immobilizera wymagała wymiany, był upgrade systemu przy okazji przeglądu, poza tym nic się nie działo.
Odpukać nic się nie działo

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW [l/100km]

7,8