Ocena kierowcy - Mazda 6 III Sedan Facelifting 2016

christos_marciniak, 4 lata temu
Silnik 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW
Rok produkcji 2016
Mazda 6 III Sedan Facelifting 2016 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Calkiem przyzwoite auto.
Silnik jest dosc dynamiczy. Jedzie plynnie. W automacie mocniejsze nacisniecie pedalu gazu wywoluje fajny pomruk silnika. Nie jest to rakieta ale naprawde sprawuje sie przyzwoicie nawet pod dodatkowym obciazeniem + 4 osoby i bagaz, nie odczuwam wyraznego spadku mocy.
Automat - pracuje plynnie. Przejscia pomiedzy biegami sa bardzo delikatnie odczuwalne. Mozna przejsc na manual i troszke sobie poprzeciagac.
Prowadzi sie pewnie. Ladnie wchodzi w zakrety. Auto dobrze sie trzyma. Asystent pasa troche w tym pomaga.
Beznadzieja totalna. Moj jest czarny. I widac na nim wszystko okropnie. Przejedziesz paznokciem i rysa gotowa. Mam wrazenie ze ktos pomalowal to auto kredkami swiecowymi.
Mam 185cm - fotel zsuniety maxymalnie do podlogi bo tak lubie - widac wszystko ladnie. Nachylenie przednich slupkow jest ok - nie przeslania widocznosci. Lusterka wsteczne ogarniaja duzy kat za autem + kamera cofania ktora dodatkowo pomaga.
Latwy dostep do osprzetu. Po fordzie musialem troche do tego przywyknac. Nie jezdzilem wczesniej japonczykami wiec dopiero po okolo 3mcach czuje sie w tym aucie juz duzo lepiej... (jestem sentymentalny)
Szalu nie ma - ale wszystko dziala poprawnie - mam wrazenie ze calemu temu systemowi brakuje troche mocy. Klima dziala poprawnie - schladza wnetrze szybko i efektywnie.
bez zastrzezen
Dla mnie jest przecietnie. Ani wybitnie glosno ani super cicho. Nadkola sa beznadziejne - jadac po kamieniach w aucie jest prawdziwa strzelanina i kakofonia dzwiekow. Nieprzyjemnie. Nie mailem okazji jechac szybciej niz 140km/h po autostradzie ale do tej predkosci w aucie jest zupelnie przyzwoicie. (slychac mysli :-))
To dopiero poczatek drogi. Auto ma 3 lata - kupilem je w Maju 2019. Na chwile obecna nie mialem jeszcze dodatkowych kosztow zwiazanych z uzytkowaniem.
6/10 - to co mam Mazdzie do zarzucenia to niska jakosc wykonczenia. Sa tam skory, przeszycia itd itp - chociaz skora jest taka bardzo bardzo srednia - no fajnie - tragedii tu nie ma. Ale tworzywa plastikowe sa koszmarnej jakosci. Chrupia, skrzecza - taka typowa chinszczyzna z taniego sklepu z zabawkami. Karoseria jest miekka jak czekolada pozostawiona w opakowaniu na sloncu - lepiej nie naciskac. Zlapcie za sama klapke do wlewu paliwa - taka cienka blaszka - wszystko to sprawia wrazenie ze to auto jest takie - patrz bo ladne a nie dotykaj bo sie rozsypie.
uszkodzony wklad w lusterku (szybka do wymiany) , rozwarstwiony glosnik w drzwiach kierowcy (glosnik wymieniony) , Head up display (cos sie odkrecilo w srodku i jadac po lekkich wertepach slychac jakby luzna srubke - do zrobienia)
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW [l/100km]