Ocena kierowcy - Mazda 6 III Sedan

Silnik 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2014
Mazda 6 III Sedan 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy i dający radę pomimo wielkości auta
Karoseria : bardzo ale to bardzo delikatny lakier
Inne : Słaba tapicerka
Inne : Rysujące plastiki wokół lewarka skrzyni biegów
Samochód bardzo wygodny, pewny w prowadzeniu ,pozwalający na bezstresowe podróżowanie zwłaszcza na dłuższe odcinki. Mam dla porównania mazdę CX7 260 km i on wymaga uwagi natomiast Mazda 6 to wygodny krążownik
Silnik bardzo cichy i nawet w miarę dynamiczny jak na tak duże auto. Można z niego sporo wyciągnąć, jednak jak to u Japończyka w benzynie, trzeba go wysoko kręcić (na co pozwala i zachęca) .W zamian otrzymuje się bardzo ładnie brzmiący pomruk i wyższe niż standardowo spalanie.
Na początku miałem haczenie na 2 biegu ale obecnie się ułożyła .Czasami jak dodam zbyt mało gazu to na dwóch pierwszych biegach dostaje "małą żabkę" .
bez zarzutu
Samochód ma długi zwis z przodu i dodatkowo jest spojler na dole co powoduje że ma bardzo ładną linię a jednocześnie jest porysowany od krawężników
Jakieś nienormalne składanie lusterek, zamiast zrobić to w kluczyku to trzeba pamiętać o ustawieniu dźwigni od lusterek w odpowiedniej pozycji. W sterowaniu na kierownicy brakuje wyciszenia radia jednym przyciskiem. Ustawienie fotela manualnie to jakieś średniowiecze -lepiej wybrać elektryczne
Ok
Sporo miejsca a mam 2 metry
szumy dopiero w okolicach 150 km
mało pali i na razie bez awarii
Jest dobrze jednak nie doskonale .Tak jak wcześniej napisałem jest kilka szczegółów które nieco psują całkowita ocenę .Dostrzega się je dopiero po przejechaniu paru tysięcy km i gdy można porównać to auto do innych.
Nawigacja jakoś dziwnie działa, Po 15 tys. welurowy dywanik kierowcy ma dziurę .Lakier bardzo delikatny ale naprawdę bardzo wystarczy że mały ptak poskacze po masce i mamy spore rysy .Ja myję wyłącznie bezdotykowo a i tak mam delikatne zarysowania.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW [l/100km]