Ocena kierowcy - Mazda 6 III Sport Kombi Facelifting 2018

Sebastian, ponad rok temu
Silnik 2.0 Skyactiv-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Mazda 6 III Sport Kombi Facelifting 2018 2.0 Skyactiv-G 165KM 121kW od 2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : Ogniska korozji na dachu ,auto 3 letnie
Auto ładne stylistycznie ,w srodku jakość materiałów świetna. Bardzo oszczędne i świetni się prowadzi jeżeli chodzi o zawieszenie. Jak komus nie przeszkadza że auto jest mułowate i trzeba wysoko kręcić jak w starych autach beż turbo zeby agresywniej pojechac to będzie zadowolony.
Bardzo oszczędny, 7litrow średnia nie jeżdżąc jak dziadek ale... zawsze miałem mazdy 6 diesel i te 165km wolnossace dla mnie nie przemawia. Jeszcze w mieście jest ok ale na autostradzie przy 110 km auto na szóstym biegu strasznie slabo sie zbiera zeby przyspieszyć. Albo musialem redukować na piątkę czy czwórkę i wtedy uciążliwy halas silnika albo ...jeździć po autostradzie przynajmniej 140 na godzinę.,wtedy lepiej reaguje na pedal gazu przy około 3500 tys obrotów.
Jedynka pare razy nie chciala wskoczyć ale ogólnie płynnie
Auto leci ja po szynach ,przyklejone do asfaltu
Blacha na dachu, auto 3 lata . Pełno odprysków tzw słoneczek ale jak mierzyłem grubość to 0.01mm. Tragedia . Reszta karroserii poprawioną, przede wszystkim maska ,zero odprysków.
Bez zarzutów
Super
Daje 3 gwiazdki za przednia szybę. W zimie zaparowana od środka, klimatyzacja na max i ...trzeba czekać z 10 minut zeby wszystko odparowało. Wilgoci w aucie raczej nie miałem, uszczelki wszystko ok .
Mogłoby być lepiej,przede wszystkim z tylu. Na wycieczkę 4 osobowa rodzina plus pies w zupełności wystarcza . Na Kamping z dużym namiotem i zaopatrzeniem bagaznik zdecydowanie za mały. Myślałem żeby kupić kufer na dach ale po roku auto sprzedałem.
Jak wspomniałem wcześniej trzeba wysoko kręcić a ten motor 165 km nie brzmi tak przyjemnie jak w 2.5 litra
Z tego co wiem silniki nie do zajechania. Raz mi się lusterka nie chciały złożyć ale potem było już ok.
W wersji sport w standardzie jest prawie wszystko czego dusza zapragnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Skyactiv-G 165KM 121kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Mazda 6 III Sport Kombi Facelifting 2018 2.0 Skyactiv-G 165KM 121kW
8,1
Mazda 6 III Sport Kombi Facelifting 2018