Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Kombi

Maniek Mikołów, 13 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Mazda 626 IV Kombi 2.0 D 75KM 55kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Przebieg z licznika 326 000 oczywiście nie wiarygodny, a oleju nic nie spala i jak to kolega mechanik mówi \"smierdzi zdrowym dieslem\"
Jestem bardzo zadowolony z niej. Śpię spokojnie bo wiem, że co ranek przekręce stacyjkę i pojade. Troszeczkę kompresor hałasuje ale kiedyś się i to zrobi.
Jest to leciwe już auto ale silnik wspaniale pracuje. Bardzo elastyczny na trasie, dający wiele frajdy.
Wsteczny czasami ciężko wchodzi ale mam już go wyczutego, a po za tym biegiem nie mam zastrzeżeń.
Mała skrętność ale kwestia przyzwyczajenia. Podczas jazdy bardzo wygodnie jednocześnie nie wychyla się zbytnio na zakrętach.
Duże wysokie szyby jak na kombika oczywiście. Z ustawieniami siedzenia można dogodzić każdemu nawet niskiej osobie.
Proste wykonanie i solidne ale tak to kiedyś było. Nic nie przesadzone i nie przekombinowane.
Nie działa mi 3 bieg ale już dawno o nim zapomniałem. Funkcja wentylacji bez pośredniej jest genialna, W trasie w lato nawet klima nie potrzebna.
jestem średnio wysoką osobą więc idealnie, a przestrzeń ogólna jest spora która dziennie pomaga mi przewozić sprzęt do pracy.
Madzia jest dobrze wyciszona. Diesla praktycznie nie słychać i to mi się w niej podoba.
W mieście mało nie pali bo nawet i 10 jak gonie ale na trasie schodzi poniżej 6 litrów i to wcale nie przy spokojnej jeździe. Spalanie mnie nie razi bo jest nie awaryjna i w nagrodę dostaje Vpowerka. To jest Japończyk więc ceny za części nie są najniższe ale mała usterkowość jest wszystko wybacza.
Gdyby teraz produkowali takie auta to było by bosko. Moja kosztowała 1500 zł. oprócz tylnych amortyzatorów i wahacza nic przy niej nie robiłem, a przejechałem w pół roku 30 000 km. Polecam
Drobiazgi w każdym występują co nie oznacza, że w mojej madzi wstępują. Nie zwracam uwagi bo ich nie mam.
Poważne usterki? nie znam tego pojęcia z nią bo nigdy mnie nie zawiodła.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

7,7