Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Kombi

besthit@onet.eu, 16 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Mazda 626 IV Kombi 2.0 D 75KM 55kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Auto jest zajezdzone. Oprocz Primery jezdzilem tez innymi autami z japonii.W zasadzie nie ma niczego co pozytywnie zaskoczylo mnie w tym aucie. Natomiast co najbardziej zaskoczylo mnie w tym aucie to gnijaca blacha.
Silnik : zuzyta turbina
Karoseria : korozja mocno zaawansowana, peknieta przednia szyba
Zawieszenie : Mocno wytluczone,ze tez takie auto do konca jezdzilo w Austrii???
Podchodzac do tego auta czysto praktycznie, tzn. ceniac sobie najbardziej koszty, niezawodnosc trudno mi wystawic autu dobra ocene. Natomiast na pewno moze podobac sie bryla nadwozia, dokladnosc wykonania, wykonczenie auta.Mysle ze jesli trafi sie na zadbany egzemplarz to mozna bedzie pogodzic ze soba te dwa priorytety.Jednak b. slaba w aucie jest blacha. Moj znajomy ma mazde 626 z 93 i jest jeszcze gorzej.
Silnik jak na diesla jest w bardzo dobrym stanie choc ma juz ponad 250 tys.km.Siadla turbina po 5 tysiacach i troche generalnie zniecheca mnie to do tego motoru bo jest chyba problem z jej naprawa. Wlasciwie to jedna naprawe juz mam za soba. Niestety nie udala sie.Moze ktos poradzi na besthit@onet.eu.Nie ma typowej dziury podczas przyspieszania i to jest dobre.
Mam juz swoje za soba nie haczy jest sprawna. To chyba wystarczy . Ostatnio prowadzilem mazde 323 z ze 120tys km.Nie ma porownania tu zmiana biegow to sama przyjemnosc.
Dobrze sie prowadzi, dobrze wchodzi w zakrety.Bez zastrzezen. Nie moge dac 5 bo ma 250tys.km
Do tylu zla ze wzgledu na silnie opadajaca szybe.Jest duzy problem zwlaszcza w zimie.
We wszystkich japonczykach jest doskonala.
Super dodatkowo fajne jest sterowanie nawiewami.Drogie rozwiazanie w nowszych autach tylko w wyzszej klasie.
Niby dobra, ale biorac pod uwage wymiary auta moglaby byc lepsza.Sa to koszty dobrej aerodynamiki auta. Cos za cos ja wole cos ala nadwozie kombi dobrze by bylo tez aerodynamiczne.
Jak na diesla super sa choc lepsze. Ale mi wystarczy.
Biorac pod uwage wage auta jest OK.
Auta w porownaniu do innych europejskich sa tanie , natomiast w porownaniu do innych japoncow , chyba ze wzgledu na bryle zdecydowanie za drogie .Czesci sa drogie.Auta nie sa odporne na korozje.Mimo wszystko auto dobrze wypada na tle innych europejskich aut.
Auto jest stare i nieddbane przez poprzednich wlascicieli wiec trudno wymagac cudow.Prawde powiedziawszy nie wiem czy go nie sprzeadac na czesci bo wiele deteli jest w stanie oplakanym.Mysle jednak ze nie jest to kwestia jakosci .W detalach widac ze auto jest wykonane w niektorych detalach rewelacyjnie. Po prostu kazde auto po tylu latach mozna zgnoic.Co siada u mnie: uszczelki drzwiowe, polka tylna, plastik w bagazniku, plastiki na dolnej czesci drzwi,siedzenia.Jak ktos ma to kupie
Dwa razy w ciagu okolo 5tys. km stanelo mi.Raz turbina, 2 wspomaganie, zaczelo lac.Blacha na podwoziu sypie sie jak w Polonezie i troche kwitna nadkola i drzwi.Sa luzy na przegubach. Wydech jest do wymiany.Kupilem auto mocno wyeksploatowane ale japonskie. Mialem wczesniej Primere 2.0 w gazie i nie mialem z nia zadnych problemow mimo duzego przebiegu.Oceniam ze z tym silnikiem jak na japonca jest kiepskim wyborem.Ale poniewaz jest to auto japonskie oceniam na pewno nie jest to auto gorsze od Opli, Renaullt, Peugotow i innych aut.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

6,7