Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Sedan

grzegorz76, 15 lat temu
Silnik 1.8 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1992
Mazda 626 IV Sedan 1.8 i 105KM 77kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : 105 KM daje radę i mało pali.
Układ elektryczny : Podświetlenie nawiewów - drobnostka
Zawieszenie : Polskie dziury w Japonii nie występują.
Autko kupiłem od kolegi z pracy i z perspektywy 3 lat i ponad 40 000 km powiem że warto było. 17 lat dla auta to sporo i może plastiki już odrobinkę trzeszczą, może fotel kierowcy troszkę się przetarł, może brak klimy doskwiera w lecie ale frajda z jazdy i tak nadal spora. Wielki plus takiego auta - za wielu na drodze nie spotkasz :) Wygoda, wygoda, wygoda - jak ktoś lubi w kanapie jeździć to polecam.
Elastyczność pierwsza klasa co do kultury to mogło by być lepiej ;)
Troszkę ciężko wchodzi II bieg ale w końcu lata i kilometry robią swoje
Może troszkę za miękko i nurkuje przy awaryjnym hamowaniu ale jeszcze nikomu nie wjechałem w ...zderzak. Ogólnie prowadzi się dobrze wspomaganie nie za \"miękkie\". Na dłuższej trasie fajnie buja można zasnąć.
Parkuję na milimetry. Kilka kobiet nim jeździło i żadna nie miała problemów na żyletkę parkować.
Do wszystkiego dosięgam :)
Szybko odparowuje, szybko grzeje słabo chłodzi ;P (klimy brak) ale jak się uchyli tylko tylne okna to ładnie się wentyluje przez nawiewy
Jeszcze nikt nie narzekał. Dłuższe podróże nawet w 5 osób nie męczą.
Tylko dobrze ponieważ uszczelki już troszkę zmęczone a nie miałem okazji testować na nowych ;P
Było by \"doskonale\" gdyby ograniczać się do paliwa. Ceny części lekkie nie są dla budżetu ale przez 3 lata i ponad 40 000 km tylko rozrusznik (300 PLN i pompę wody 230 PLN) wymieniłem jako \"naprawę\". Poza tym tarcze, klocki, amorki z przodu, wydech, tulejkę wahacza i jakieś końcówki drążków ale to w każdym trzeba robić przy naszych drogach. Ogólnie ze względu na rzadkie awarie jest dobrze.
Jak to japończyk - cenę trzyma ale warto.
podświetlenie nawiewów raz jest raz nie ma ale przywykłem i traktuję to jak rozrywkę \"będzie-nie będzie\" Przełącznik zespolony - niekiedy trzeba stuknąć aby światła zadziałały ale to bardzo rzadka przypadłość :)
Pompa wody zaczęła chrobotać niby mogłem jechać na urlop ale wolałem wymienić przed wyprawą. Rozrusznik odmówił posłuszeństwa na wyprawie do sklepów ale mieszkamy wśród życzliwych ludzi-popchali. Poza tymi dwoma przypadkami KOMPLETNIE NIC i szkoda że już takich aut nie produkują :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 105KM 77kW [l/100km]

8,2