Lista ocen Mazda 626 IV Sedan 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW 1992-1997 (5) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~deha_@op.pl
Sedan 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW
bardzo podoba mi sie miekka charakterystyka zawieszenia. Niektorym moze przeszkadzac mocne pochylanie na zakretach i przy hamowaniu,ale za to na dziurach sie"plynie".Nawet po dlugej podrozy nie jest sie zmeczomym. Jesli chodzi o naprawy to lepiej kupic oryginaly,bo tanie zamienniki dlugo nie wytrzymuja. Bardzo dobre hamulce-jak na te czasy,ale tloczki maja tendencje do zapiekania sie.
~Piotr
Sedan 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW
W RUCHU MIEJSKIM JEZDZI SIE NAPRAWDE SUPER, ZAWIESZENIE ŁADNIE TŁUMI WSZYSTKIE DZIURY I NIERÓWNOŚCI, JEST KOMFORTOWE. NA TRASIE ZWŁASZCZA PRZY WIĘKSZYCH PREDKOŚCIACH PRZY POKONYWANIU ZAKRETÓW TRZEBA TROCHE ZWOLNIC, BO MOZE ZABUJAC. POLECAM OPONKI O ROZMIARZE MIN 195 LUB 205 I OCZYWIŚCIE SPRAWNE AMORKI TO WTEDY JEST SUPER. NAPRAWDE TRZYMA SIE DROGI.
~Marek
Sedan 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW
Gorzej z zawieszeniem a szczególnie kiedy zamienniki są gorszej jakosci. Głównie sworznie wachacza i łączniki stabilizatora.Natomiast ogromny plus dla amortyzatorów. Po tylu latach dopiero niedawno zmieniałem amortyzator z przodu. Lewy pozostał jeszcze orginalny.Jeżdziłem niemcami i tam amoryzatory nie wytrzymywały mi dłuzej niż 2 lata
~Karol K.
Sedan 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW
Autko prowadzi się naprawdę przyzwoicie, nie rzuca na boki, nie trzęsie kierownicą. Wspomaganie jest dobrze ustawione, nie jest za "czułe", że wystarczy lekko dotknąć a już sam skręca. Jednak skręt mógłby być troszkę lepszy, choć nie ma co narzekać (to przecież nie stary Merc "beczka") :)
~pitka
Sedan 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW
lipa wszystko sie sypie amortyzatory sprezyny jedno zrobisz drugie padnie a w 5 osob to chyba producent nie przewidzial ze sie jezdzi
Mazda 626 IV Sedan