Ocena kierowcy - Mazda 626 V Hatchback

mlodyas, 11 lat temu
Rok produkcji 1999
Mazda 626 V Hatchback 2.0 115KM 85kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Niedrogie części i bezawaryjność. A mówi się że Mazda to zabójca dla kieszeni.
Karoseria : Rdza na podwoziu. Przerdzewiały zbiornik paliwa którego nie mozna dostać.
Odpukać, na tę chwile najlepsze auto jakie posiadałem. Wygoda, przestronność, bezawaryjność i rozsądna cena. Po prostu czysty Japończyk. Odnośnie rdzy na podwoziu - nieunikniona i jest wpisana w ten model, ale w niczym nie przeszkadza. Wystarczy wyczyścić, zakonserwować i jeździć. UWAGA NA PRZERDZEWIAŁE ZBIORNIKI PALIWA!!! - ciężko dostać nowy, ale jak się postara to się znajdzie (ja znalazłem). Nie wierzcie w drogie części i naprawy a jeśli tak jest w waszym przypadku to po prostu mechanik was kroi na kasę. Poza tym nie można oczywiście liczyć, że Mazda wyniesie was tyle co Fiat Uno. Inna klasa i jakość to i inna cena. Ja polecam to autko zwłaszcza w wersji hatchback, spokojnie pomieści się w nim cała rodzina i wczasowy bagaż.
Silnik pracuje równo i cicho. Najlepiej ciagnie powyżej 3 tys obrotów.
Skrzynia bez zarzutów, biegi wchodzą gładko i bez problemowo.
Dobrze trzyma się drogi. Chociaż czasem przy wchodzeniu z dużą prędkością w ostrzejszy zakręt mam wrażenie jakbym miał zaraz wylecieć z trasy.
Z przodu bez zarzutu, z tyłu mogło by być nieco lepiej.
Wszystko wygodnie i pod ręką. Tylko podłokietnik kierowcy pozostawia nieco dozyczenia.
Zimą szybko się nagrzewa a latem (klimatronik) szybko chłodzi. W tej dziedzinie wszystko bez zarzutów.
Dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. W 5 osób wygodnie zajechaliśmy w góry i z powrotem.
Jak dla mnie bez zarzutu ale z pewnością znajdą się bardziej wrażliwe gusta.
No co ja tu mogę narzekać jeśli pali mi średni 9 litrów gazu na 100 km a na dłuższej trasie zamyka się w 8 litrach gazu. Benzyny nie sprawdzałem.
Bardzo korzystny zakup. Za ok 9 tys. można mieć niezawodne duże i wygodne auto.
Ułamała mi się gałka od otwierania zbiornika. Poza tym nic z drobiazgów się nie dzieje.
Przerdzewiały zbiornik paliwa - ale to standard w tym modelu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

8,7