Ocena kierowcy - Mazda 626 V Kombi

Okres użytkowania: 5 lat
Mazda 626 V Kombi 1.8 90KM 66kW 1998-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Wygoda
Karoseria : Rdza
Posiadam auto już ponad 5 lat i od momentu zakupu od razu zainstalowałem gaz. Niestety błędem był wybór tego silnika największą jego wadą jest za niska moc do swojej masy. Auto gnije i nadkola trzeba robić do 2-3 lata. Całą resztę oceniam bardzo dobrze. Żona jak tylko słyszy że chciałbym zmienić auto to od razu wybija mi ten pomysł z głowy kocha te auto jeszcze bardziej niż ja :)
Niestety za słaby i głośny, zaletą jest bezawaryjność.
Skrzynia chodzi bardzo dobrze lecz niestety po dłuższej jeździe po mieście potrafi zacząć haczyć ale czego więcej można się spodziewać jak skrzynia oraz sprzęgło ma już 16 lat i 260 k przebiegu bez jakichkolwiek napraw.
Wchodzi w zakręty bardzo dobrze bez większych przechyłów, bardzo pomogła wymiana amortyzatorów.
W wersji kombi jest super.
Wszystko leży tam gdzie powinno.
Również super szybko się nagrzewa i nie ma problemu z odparowaniem.
Jest mistrzem w swojej klasie, miejsca jest bardzo dużo dla 4 osób w piątkę robi się ciasno. 1000 km bez bólów w krzyżu.
Niestety jest głośno auto jest słabe i trzeba go wkręcić na obroty żeby się bujnął.
9-11 litrów średnio 10 gazu wdeług mnie to super przy tak dużym i wygodnym aucie. Ceny części są drogie ale bez problemu można znaleźć nawet 3 razy tańsze zamienniki.
Auto jest już bardzo tanie a oferuje bardzo dużo.
Auto ma już 16 lat i drobne awarie się zdarzają czujnik ABS, czujnik stacyjki, reszta to naprawy eksploatacyjne zawieszenie w tym amortyzatory, hamulce, przednia szyba od kamyków z innych aut.
Miałem jedną i spowodowaną zamontowaną instalacją gazową. Obroty zaczęły falować, usterką okazały się wypalone zawory koszt wymiany na nowe 1.000 zł.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,1