Ocena kierowcy - Mazda 626 V Kombi

Franek, 10 lat temu
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Mazda 626 V Kombi 2.0 115KM 85kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Jest rewelacyjny.
Karoseria : Korozja tylnych nadkoli
Według mnie Mazda jest najlepszym samochodem jaki miałem do tej pory pod względem niezawodności. Jeżdżę nią już 5 lat i nie zamieniam dlatego(choć już to auto najlepsze lata ma za sobą i znajomi się dziwią że jeszcze nim jeżdżę), bo naprawdę o dziwo nic się nie psuje, a ma już przejechane 310.000km. Nigdy mnie nie zawiodła na trasie w zimie czy w lecie. Zawsze wsiadam i nie myślę czy dzisiaj zapali czy nie, jak to było z innymi autami, które posiadałem. Oczywiście żeby nie było że to auto jest idealne, bo takich po prostu nie ma. Dużym problemem Mazdy jest korozja oraz słabe wyciszenie wnętrza. Na plus trzeba dodać duży komfort jazdy z dość bogatym wyposażeniem ( full elektryka, klimatronik, komputer pokładowy, 4 poduszki powietrzne, podgrzewane siedzenia, ABS i TCS)co w tamtych latach niemieckie auta mogły jedynie pomarzyć, chyba że luksusowych modelach. Moja przygoda z Mazdą chyba na tym modelu się nie zakończy,bo są to auta dość solidne wykonane, poza rdzą oczywiście.
Silnik ma już przejechane 310.000km. Pracuje nieźle, żadnych wycieków i jak dotąd bez remontu.
Skrzynia biegów jak na tyle kilometrów niezła.
Od czasu do czasu trzeba coś wymienić jeżdząc po naszych drogach, ale i tak w porównaniu z konkurencją okazuje się trwałe.
Jak na kombi jest ok.
Wszystko jest pod ręką. Dość bogate wyposażenie umila podróż z rodziną ( full elektryka, klima, 4 poduszki powietrzne, ABS, TSC )
Jak na tak wiekowe auto dalej fajnie grzeje w zimie i klima chłodzi w lecie.
Co do przestrzeni w kombi to jest go pod dostatkiem. Cała rodzina pakuje się bez problemu.
Tutaj jest największy problem, ale daje się wytrzymać. W takiej klasie auta straszne oszczędności na wygłuszeniu już nie pasuje.
Jak dla mnie przy tej pojemnosci i umiejętnym obchodzeniem się z pedałem gazu spalanie jest zadowalające
Ceny tych aut są już śmiesznie niskie, bo i lata najlepsze już mają za sobą
Mazda pod tym względem jest rewelacyjna. Kompletnie nic się nie dzieje. Wiadomo trzeba coś tam od czasu do czasu wymienić w zawieszeniu czy żarówkę z przodu, ale ogólnie super.
Jedyny minus Mazda dostaje za słabe zabezpieczenia blach, ale to wszystkie modele Mazdy od lat mają z tym problem. Co do mechaniki i elektryki (a jest jej sporo) jestem pod mile zaskoczony.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

7,4