Ocena kierowcy - Mazda 626 V Kombi

KacperK, 13 lat temu
Rok produkcji 1999
Mazda 626 V Kombi 2.0 115KM 85kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo sporych gabarytów pojazdu i nie wielkiej ilości mocy (116KM) silnik fajnie się wkręca na wysokie obroty, jest czym wyprzedzać. Przede wszystkim bezawaryjny.
Karoseria : rdza. tylne błotniki, klapa bagażnika.
Układ hamulcowy : zapiekanie się hamulców
w mojej opinii auto na tle rywali wypada znakomicie! przewyższa konkurentów ilością miejsca w środku, funkcjonalnością, cenowo a przede wszystkim i co najważniejsze bezawaryjnością! Mocną stroną mazdy jest wyprodukowanie jej w Japonii. co prawda designerzy mogli się bardziej przyłożyć do wyglądu auta w środku i na zewnątrz, ale wydaje mi się, że bardziej postawili na niezawodność, i to im się udało w 99%! jeden procent to za brak ocynku, co niestety po latach wychodzi!
Silnik dosyć elastyczny, kultura pracy bardzo dobra
ze skrzynią biegów nie miałem jeszcze żadnych problemów. od czasu do czasu tylko wsteczny muszę wbijać dwa razy
w porządku. w zakrętach prowadzi się pewnie, podobnie jak na mokrych i suchych nawierzchniach
widoczność bardzo dobra. ocenę psują tylko małe boczne lusterka
na poziomie ponadprzeciętnym. obsługa kokpitu intuicyjna, aczkolwiek niektóre przyciski wyglądają jak z auta z poprzedniej epoki.
bez żadnych problemów. wnętrze w zimie się szybko nagrzewa, w lecie szybko schładza
jestem dość dużym facetem, a problemem z ilością miejsca za kierownicą nie mam! parę razy jechałem też jako pasażer czy to z przodu czy to z tyłu i również podróżowałem z należytym komfortem. lecz na dłuższe trasy w trzy osoby z tyłu to jednak kiepsko, ale to jak w większości aut osobowych.
o wyciszenie mazda mogła zadbać jednak lepiej. przy wyższych prędkościach w środku jest jednak dość głośno
jak na takie gabaryty pojazdu jestem mile zaskoczony. dosyć dużo jeżdżę na trasach(zwłaszcza w okresie letnim) i naprawdę nie jest problemem utrzymać spalanie na poziomie nieco ponad 7l/100km przy ostrej jeździe i z włączoną klimatyzacją. w zimie to już jednak troszkę więcej pali ale to normalne
bardzo dobry
musiałem wymienić uszczelkę kolektora dolotowego powietrza. problemem jest też częste zapiekanie się hamulców. raz na jakiś czas muszę je przeczyszczać. wymieniałem również czujnik ABS-u
jak na 12 letnie autko i po przejechaniu ponad 200tys. jestem mile zaskoczony. nie miałem żadnych problemów czy to na trasie czy w codziennym użytkowaniu. rewelacja

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

7,6