Ocena kierowcy - Mazda 626 V Kombi

michal_lesicki@op.pl, 10 lat temu
Rok produkcji 2000
Mazda 626 V Kombi 2.0 115KM 85kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Nic. Kolejna Mazda i znów to samo... teraz odkładam na model 2013;)
Karoseria : Ranty drzwi, tylna klapa, kawałek progu i przednia maska... Dramat...
Mimo wszystko, cenimy bezawaryjność to jest wybór dla takich osób. W sierpniu pokonałem 5000 kilosów po bałkanach i co? Dolałem dwie setki oleju... Samochód który ma 13 lat a można na nim polegać jak na nowym- ewenement!
Japonka dziękująca za wysokie obroty przy każdej okazji(wyprzedzanie- super zabawa). Oszczędna jak na tej wielkości motor, elastyczna na piętce w trasie. Dałem tylko 4 za to że to 116 koni- lepiej szukać 136 w wersji H.P!
Precyzja bez rewelacji, długie drogi prowadzenia drążka... Dam 5, ale tylko za to że skrzynia jest bezobslugowa- do sportu się nie nadaje.
Kanapowóz na autostrady. Na wprost jedzie pewnie i tak też pokonuje kolejne kilometry. Na zakretach trzeba uważać, świerzakowi ucieknie kufer jak będzie za szybko, wprawna ręka to wyczuje wcześniej. Wóz trudny do wyczucia, nic nie piszczy, tylko od razu ucieka tył wozu!
Tutaj rewelacja. W kombi jest lżej niż w hatch\'u czy sedanie.
Jak każdy japończyk- nawet kierowca w wieku 120 lat się tu odnajdzie bez problemu, wszystko pod ręką.
Tutaj szacun. Miałem poprzednika i ciągle mi parował, a próbowałem wszystkiego. W GF tego problemu nie ma. Na dodatek przycisk na klimatronicu do odparowania szyby- świetny pomysł.
Zacznę od wad- krótkie siedziska przednich foteli. Poza tym rewelacja. Przy odpowiednim ustawieniu fotela pokonałem 1200 kilometrów jako kierowca z chorwackiej Opatiji bez oznak zmęczenia. Z tyłu można założyć nogę na nogę. Bagażnik- spory, może gigant, ale na gniazdko 12v.
Jakie wyciszenie?
Nie psuje się, jeździ w nieskończoność po całej Europie, ciągle mnie zadziwiając! Nic poza olejem i hamulcami nie robię )i blacharką...:()
Bardzo dobry. Tylko dlatego nie rewelacyjny, bo jak Mazda jest w dobrym stanie kosztuje krocie.
Żarówki podświetlenia tablicy, olej klocki i tarcze... Czyli nic!
Nie ma takiej możliwości. Auto jest tak na maksa zadbane.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

9,5