Lista ocen Mazda 626 V Kombi 2.0 TD 101KM 74kW 1998-2001 (24) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Ogolnie jak dziala to chodzi niczym czolg i nic nie jest straszne. Jak cos sie juz przytrafi to zawal przy kasie (np. amortyzatory na tyl to min 900PLN, rozrzad to 1,7tys itd). Ja mialem pecha ;) Padly mi oryginalne tylnie amortyzatory+ kilka elementow zawieszenia przy przebiegu 150tys (Niemcy)- nie wytrzymaly nawet 500km Polskich "autostrad". Z kieszeni z robocizna wylecialo okolo 2tys... Na szczescie Mazda znow jest w Polsce wiec moze i ceny...
~Maro
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Tylko rzeczy ekploatacyjne: - pompa sprzęgła (hydrauliczne): nowa 600pln, używany oryginał 150pln - zacisk hamulca, był do wymiany z powodu nieszczelności - amortyzatory (tu trzeba poszukać, bo w BHMD chcieli za jeden tylny amor 860pln tylko dlatego, że miał napis kayaba; kupiłem sachs po 290pln) - wahacz - przeguby
~Pablo
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Mi przez rok eksploatacji i 21tkm nic sie nie popsulo.... auto jest w idealnym stanie, regularnie serwisowane takze nie przewiduje zadnych usterek... przestrzegam tylko przed terminowa wymiana napedu rorzadku (komplet tylko oryginal MAZDA) oraz laniem do baku dobrego paliwa... (pompa czuła na jakosc)
~GhostDog
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Bez poważnych usterek. Tylko wymiana płynów i filtrów, niektórych elementów zawieszenia. Jedynym minusem jest tutaj wszechobecna RDZA!! Dodałem ją do poważniejszych usterek bo jej usunięcie może być kosztowne. Pojawia się zwykle na tylnych nadkolach i rantach drzwi
~Jack
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Nistety, ale chyba trafilem na wadliwy model. Jezdze rok czasu od kupna tego auta. Po kolei padalo: alternator - 500zl regenerowany, amortyzatory na tyl komplet 1000zl, turbina regenerowana 1300zl. Jak widac czesci drogie a do tego ta niedzialajaca klima :(
~marekdanecki@wp.pl
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Z tego co wiem ten model nie wykazuje jakiś specyficznych niedomagań, może poza jedną przypadłością - korozją na tylnych nadkolach widziałem do na niejednej 626 i u mnie jest ten sam problem. Na wiosnę reperaturka i tyle.
~kris.w.bien@gmail.com
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Jak go kupiłem, zauważyłem korozję podwozia ale od razu zrobiłem z tym porządek i na dziś OK! Wałek rozrządu i dwie dźwigienki były do wymiany. Po 225000 km to normalne nie jest ale może się zdarzyć przy złym serwisie. reszta OK!
~bejo
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Poważny problem to niestety korozja, zwłaszcza tylnich nadkoli. Zapiekają się zaciski hamulcowe - tylko profesjonalna regeneracja - zaciski nowe b. drogie.
~Marcio
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
nie miałem jeszcze poważnych usterek jedynym minusem jest koszt wymiany rozrządu około 2000 zł (nie kupujcie zamienników) bo będzie płacz jak pęknie pasek
~dplec@itr.org.pl
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Z powaznych usterek ktore musza byc zrobione odrazu i unieruchamiaja samochod nie mam i narazie chyba nie bedzie puk puk.
Mazda 626 V Kombi