Lista ocen Mazda 626 V Sedan (60) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kk
Sedan 2.0 115KM 85kW
Wystarczy w niej regularnie zmieniać olej - przed zmianą był delikatny problem z wchodzeniem jedynki, po zmianie przy 105 tys km jak ręką odjął. Biegi wchodzą idealnie, dźwignię zazwyczaj trzymam dwoma palcami. Trochę krótka jest jedynka, ale na 5 można śmiało jechać od 70 km/h, co w trasie skutkuje niskim spalaniem. Pomocne w jeździe w korkach - aby ruszyć nie trzeba dodawać gazu, sprzęgło jest tak ustawione, że nawet pod niewielkie...
~Artur G.
Sedan 2.0 136KM 100kW
Generalnie nie jest źle, ale włączanie wstecznego czasem trzeba poprzedzić np. jedynką, żeby wszedł. Poza tym ok. Najbardziej podoba mi się, że na niskich biegach można fajnie jechać - kilka raz zdarzyła mi się podczas przyspieszania sytuacja, kiedy myślałem, że coś się zepsuło. Na dwójce przy 20km/h pedał w podłogę, a po chwili koniec mocy. Z tym, że całkiem prawidłowo - na szafie zrobiło się już 120 ;) Na dwójce, powtarzam!
~depe74
Sedan 1.8 100KM 74kW
Mała przypadłość 626 GF: Przy próbach szybkiego wrzucenia wstecznego, może on nie wejść za pierwszym razem, czasem trzeba wysprzęglać. Ogólnie jest to jednak problem marginalny. Przy temperaturach -15 C lub niżej, pierwsze kilka minut po rozruchu biegi chodzą opornie. Zasadniczo przy temperaturach w okolicy zera potrzeba 2-3 minut, żeby móc zupełnie komfortowo zmieniać biegi (olej w skrzyni Mobilube 75W-90).
~zz
Sedan 2.0 115KM 85kW
W porównaniu do obecnego auta - też Mazdy - skrzynia jest kiepska. Na plus na pewno zestopniowanie, długa 3, na 5 można spokojnie jechać od około 65 km/h. Trójka przydaje się przy wyprzedzaniu, bo nawet na 4 o jakiejś w miarę dobrej w porównaniu z współczesnymi autami elastyczności można zapomnieć. Kiepsko wchodził wsteczny, czasami konieczne było wrzucanie na dwa lub trzy razy.
~youtobe
Sedan 2.0 115KM 85kW
Jesli chodzi o skrzynie biegów to fakt wsteczny chaczy nastepny problem jest taki iż 1-dynka dla mnie jest za krótka/ ogólnie aby to wszystko szło trzeba wkrecac powyzej 3500 a zmiana biegów w przedziale 1500-2500 to tak jakbym jechal co najwyzej samochodem o pjemnosci 1.4 i to max 1.4 niestety elastycznosc to w tym aucie jest mizerna !!
~Hajdes
Sedan 2.5 V6 167KM 123kW
Skrzynia biegów automatyczna 4 biegowa sprawuje się bardzo dobrze. Nie szarpie, szybko redukuje biegi po tym jak się chce gwałtownie przyspieszyć i dodatkowo jest opcja wyłączenia 4 biegu przy czym chodzi na wyższych obrotach i szybciej przyspiesza. Nie mam do niej zastrzeżeń.
~Estwalk
Sedan 1.8 90KM 66kW
Dość ciężko wchodza biegi. Sprzęgło bierze dośc wcześnie. Ale to raczej wina 10 letniego auta i jego eksploatacji. Oczywiście to kwestia przyzwyczajenia i tez troszke rozruszania, bo jest znacznie lepiej, niz to co było zaraz po kupnie.
~Jacek Muzyka
Sedan 1.8 90KM 66kW
Nic zarzucic nie moge. Stąd taka ocena. Chodzi idealnie. Zadnych oporów, zgrzytów itp. Przez 80tys km (tyle juz zrobiłem od kupna) nic sie nie zmieniło.
~tosman@tlen.pl
Sedan 2.0 115KM 85kW
Wzorcowa skrzynia biegów to to nie jest. Za taką wg mnie może uchodzić takowa w Hondzie Civic 5D '98. Problemy z wybraniem pierwszego i wstecznego biegu.
Dziennik kosztów dla Mazda 626 V Sedan
6,1
6,8
10,8
~Wojtek Jaworzno
Sedan 2.0 115KM 85kW
Skrzynia do codziennej jazdy jak najbardziej. Do ścigania się nie nadaje za bardzo, ale wprawiony kierowca może się popisać.
Mazda 626 V Sedan