Ocena kierowcy - Mazda 626 V Sedan

Estwalk, 14 lat temu
Rok produkcji 1999
Mazda 626 V Sedan 1.8 90KM 66kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Zapala odrazu i bez najmniejszego problemu. Chodzi wporządku. Zastrzezen brak.
Dość ciężko wchodza biegi. Sprzęgło bierze dośc wcześnie. Ale to raczej wina 10 letniego auta i jego eksploatacji. Oczywiście to kwestia przyzwyczajenia i tez troszke rozruszania, bo jest znacznie lepiej, niz to co było zaraz po kupnie.
Skrętna, dobre hamulce, ABS sprawny.
hmmm najgorzej w deszczu, ponieważ zarówno tylna szyba jak i boczne lusterka zapadane - nic nie widać. Nie wiem czy w chatbacku jest tylna wycieraczka, ale mi jej w sedanie brakuje. Pozatym widoczność bdb.
Tu mi akurat klima szfankuje - jak nabiłem gaz to po miesiącu go już nie było - teraz mam nabitą z czymś co pokaze gdzie jest wyciek. Ale jak klima działała przez miesiąc to chłodziła - całe szczęście w największe upały.
Przestrzeni bardzo dużo. Spokojnie można zapakować 4 osoby + bagaż osobno (520 litrowy bagażnik robi swoje). Mówie o komfortowej jeździe, bo oczywiście można pojechać i zabrać się w 5 osób. Ale raczej po Polsce, a nie za granice :)
Do 60 km/h jest ok. Do 100km/h w sumie tez. Powyzej 100, lepiej pogłośnić radio.
Jak na tak duży samochód - spalanie przy wyżywaniu się - 9,5 l na 100 km (tylko miasto) uważam, że spalanie nie jest duże. Przy oszczędnej jeździe w mieście nie wiele sie zmienia 9 l na 100.
Rewelacyjny stosunek jakość cena. Za te pieniądze 12,5 tyś dostałem kompletne auto. 10 letnie z 100 tyś przebiegu. To okazja, ale szukałem dwa miesięce dobrego samochodu, nie napalając się na byle co.
Brak, jakichkolwiek usterek.
Jedyne na co musiałem wydać to rozrząd (całkowity koszt 980 złotych na oryginalnych częściach) Mechanicy którzy wymieniali powiedzieli, że to perełka, bo faktycznie wygląda na 100 tyś - autko więcej stało jak jeździło.. Narazie może za dużo nie przejechałem (1200 km) ale 100% niezawodne i jestem pewien, że mnie nie zawiedzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

8,8